Tarih : 25.07.2021 - 19:47 Yorum : 0

Kan donduran fidye cinayeti: Parayı alamayınca öldürüp bahçeye gömdüler

İstanbul’un Pendik ilçesinde meydana gelen olayda Pakistan uyruklu 4 kişi, Afgan uyruklu 5 şahsı fidye için kaçırdı. Tuttukları gecekonduda rehinelere işkence yapıp para isteyen şüpheliler 3 kişiyi serbest bıraktı bir kişiyi ise öldürerek bahçeye gömdü.

Kan donduran fidye cinayeti: Parayı alamayınca öldürüp bahçeye gömdüler

İstanbul’un Pendik ilçesinde kan donduran fidye cinayeti işlendi. İddialara göre Pakistan uyruklu O.K., İ.U., S.K., ve Z.H. isimli şahıslar, Afgan uyruklu 5 kişiyi 20 gün önce kaçırdı. Şahıslar kirada oturdukları gecekonduya getirdikleri rehineleri para elde etmek amacıyla günlerce işkence etti. Şüpheliler kaçırdıkları 5 Afgan uyruklu şahsın 3’ünü serbest bıraktı. 21 yaşındaki Raşit Muhammet'i rehin tutmaya devam eden şüpheliler rehine işkence edip fidye istedi.

15 GÜN ÖNCE ÖLDÜRDÜLER

Yaptıkları işkence sonucunda da istedikleri fidye parasını alamayan şüpheliler rehineyi öldürüp, oturdukları gecekondunun bahçesine gömüp, üzerine beton döktü. Arkadaşlarından haber alamayan diğer mağdurlar polise gidip durumu bildirdi. Bahçesine ceset gömülen ev sahibi kiracılardan haber alamayınca durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri evin bahçesine cesedin gömüldüğünü fark etti.

EV SAHİBİ ŞÜPHELİNİNCE KARAKOLA GİTTİ

Dehşetin yaşandığı evin sahibi Ekrem Karaaslan, "2, 3 senedir bu mahallede oturuyorlar. İyi insanlar gibi görünüyorlardı. En son bayrama 3-4 gün kala gelmediler biz de şüphelendik. Bahçeye beton atmışlardı. Beton yeniydi. Şüphelenince karakola gittim. Takibe aldılar. İşkence yapmışlar. Kazınca ceset çıktı. Kaybolduktan sonra şikayette bulunduk. Şahıslar polislerle beraber geldi. Oradan öğrendik. Kardeşi kayıp, araştırıyorlardı" dedi.Afgan uyruklu 5 kişinin yurt dışına gitmek için biriyle anlaştığı öğrenilirken Afganlar Bağcılar’da buluştuğu 2 kişi tarafından kaçırıldı. Şüpheli şahısların, rehin tutup işkence ettikleri ve istedikleri parayı alamadıkları gerekçesiyle öldürdükleri Raşid Muhammed’in yurt dışında ikamet eden ağabeyinden 5 telefon, 6 bin euro ve 2 bin 500 TL fidye aldıkları ortaya çıktı.

Kaçırdıkları 5 Afgan'a işkence eden Pakistan uyruklu 4 şahıs;

Kaynak : İHA
Etiketler : Pendik Fidye Cinayet
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber