Tarih : 11.06.2021 - 09:50 Yorum : 0

Kantarı bozan kurbanlık

Bursa’da çıktığı kantarı bozan 1 tonun üzerindeki boğayı görenler şaşırıyor, fiyatı ise dudak uçuklattı

Kantarı bozan kurbanlık

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Uluabat Çiftliği tarafından satışa çıkarılan boğa görenleri şaşkına çeviriyor. Günde 15 kilo yem yiyen 1 ton 150 kiloluk boğa görenleri cüssesi ile ürkütüyor. Çıktığı kantarı bozan dev boğa, kurban bayramı öncesi satışa çıkarıldı. Sahibi tarafından 50 bin lira istenen boğanın bayrama kadar da 1 ton 300 kiloyu bulması bekleniyor.

GÜNDE 15 KİLO YEM YİYOR

Kurban bayramı için boğasını özenle beslediğini ifade eden sahibi Mehmet Verep, “26 aylık olan bu boğayı 1 yıldır çiftliğimizde özenle besliyoruz. İlk başlarda ot ağırlıklı beslediğimiz boğamızı son beside arpa ezmesi kesif yemiyle besledik. Boğamız günde 15 kilo yem yiyor” dedi.

Kurbanlık fiyatlarına zam yok Kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurban bayramına sayılı günler kaldıkça kurbanlık fiyatları da belli olmaya başladı. Pandemi nedeniyle restoran ve otellerin kapalı olması et tüketimini düşürdü. Canlı hayvan arzını artırdı. Bu durumda kurban fiyatlarına olumlu yansıyor. Üretici bu yıl kurban fiyatlarına zam yapmayacak. Küçükbaş bin 500, büyükbaş 8 bin liradan başlıyor.

 

Etiketler : Bursa kantar kurban
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber