Tgrt Haber
09 Aralık 2023 22:00 - Güncelleme : 09 Aralık 2023 22:33

Kar ve tipi ulaşımı vurdu: Tırlar yolda kaldı

Yurdun doğusunda şiddetli tipi ve kar etkili oluyor. Kars ve Ağrı'da tırlar, kar ve tipi nedeniyle yolda kaldı.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
Kar ve tipi ulaşımı vurdu: Tırlar yolda kaldı
Ağrı, Kars, Kar

Kars ve Ağrı'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle tırlar yolda kaldı. Kars-Çıldır kara yolunda etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı tırlar Taşbaşı köyü mevkisinde yolda kaldı. Karla mücadele ekipleri, yolda kar küreme çalışması yaptı.

Bazı tırlar ise İl Özel İdaresi ekiplerince çekilerek kaldıkları yerden kurtarıldı. Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan 2 bin 644 rakımlı Tendürek Geçidi'nde geceden bu yana kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor.

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Van'a giden bir tırın kaymasıyla yol ulaşıma kapandı. Ekipler yolun ulaşıma açılması için çalışıyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgede çok sayıda araç da yolda kaldı.

Öte yandan Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Kars'ta soğuk hava etkisini sürdürüyor. Erzurum'da ekiplerin kar ve tipi nedeniyle kapanan mahalle yollarını açma çalışması sürüyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...