Tarih : 19.06.2021 - 11:58 Yorum : 0

Karayılan’ın oğlum dediği terörist anlattı: PKK hiç bu kadar zor durumda kalmamıştı

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan’ın oğlum dediği terörist Fırat Şişman 8 Nisan'da ağır yaralı ele geçirildi. Çektiği videolarla örgütün karanlık yüzünü deşifre etti.

Karayılan’ın oğlum dediği terörist anlattı: PKK hiç bu kadar zor durumda kalmamıştı

PKK elebaşlarından Murat Karayılan'ın sağ kolu olan ve kırmızı kategoride yer alan Özgür Gabar kod aldı terörist Fırat Şişman ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Örgütün sözde bölge sorumlularından birisi olan ve 25 yıldır PKK'nın içinde olan Fırat Şişman PKK ile ilgili tüm bildiklerini anlattı. Çektiği videoda örgütün çöküş sürecine girdiğini söyledi.

"Eğer kötü bir yaklaşımları olmuş olsaydı olay yerinde zaten ağır yaralıydım, bilincimi yitirmiş durumdaydım, beş dakika bile müdahale edilmemiş olsaydı bana benim yaşama şansım imkanım olmayacaktı. Bunu yapabilirlerdi ama tersi bana yapıldı"

ÖRGÜT BÜYÜK BİR DÜŞÜŞE GEÇTİ

Örgüte katılımların son yıllarda azaldığını söyledi. Örgütün çöküş sürecine girdiğini şu sözlerle anlattı:

“Örgüt hiçbir zaman bu süreçte yaşadığı kadar büyük zorluklar yaşamadı. Son beş altı yıldır özellikle askeri performans açısında örgüt büyük bir düşüşe geçmiş durumda. Kitle desteğinin çoğunu kaybetti. Örgüte katılımlar sıfıra indi”

SİHALAR PKK'NIN KORKULU RÜYASI

Sadece başarılı kara operasyonları PKK'ya büyük darbe vurmadı. Yerli SİHA'lar örgütte paniği neden oldu. Terörist Şişman da örgütün kabiliyetinin ortan kalktığını söyledi.

“Özellikle Türkiye’de üretilen yeni modern askeri teknolojiler üretilen SİHA ve İHA’lar genel olarak örgütteki geçmiş süreçteki hareket kabiliyetinin tümünü ortadan kaldırmış oldu”

Terörist Fırat Şişman, bölücü terör örgütünün içindeki çözülmeleri ve tartışmaları anlattı.

“Hayatlarını kaybeden insanlar yine örgüt tarafından eleştirildiler. Neden günlük hareket ediliyor, neden açık hareket tarzı var, neden köylüler ile ilişkiye geçiliyor, milisler ile görüşülüyor”

"TESLİM OLUN"

PKK'lı terörist Şişman, diğer teröristlere de "teslim olun" çağrısı yaptı.

“Şimdiye kadar örgüt içerisinde yaşanan ve var olan zorlukları sizlerde en az benim kadar biliyorsunuzdur. Ve yaşayarak bizzat öğrendiniz. Bütün arkadaşlarım kendileri için, aileleri için, yeni ve anlamlı bir hayata başlamak için kalan hayatlarını devam ettirebilme düşüncesi içerisinde bulunmalıdırlar”

16 ASKERİ ŞEHİT ETMİŞ

Terörist Fırat Şişman'ın 5 Eylül 2015 tarihinde Hakkari Yüksekova Bostancık mevkiinde askeri konvoya saldırı sonucu 16 askerin şehit edilmesi 6 askerin yaralanması eylemlerini planlayan ve bizzat katılan terörist olduğu belirlenmişti.

Şişman'ın 2014 - 2015 yıllarında Hakkari bölgesinde meydana gelen terör olaylarının sorumlu ve planlayıcısı olduğu öğrenildi. Ayrıca, 2020 Eylül - 2021 Nisan ayları arasında sözde Botan Saha olarak bilinen Şırnak, Mardin, Van, Siirt ve Şanlıurfa illerindeki terör olaylarının planlayıcısı da olduğu tespit edildi.

Son dakika: Bakan Soylu: Murat Karayılan mağarasından dışarı çıkamıyor Son dakika: Bakan Soylu: Murat Karayılan mağarasından dışarı çıkamıyor Son dakika...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin terörle mücadele operasyonlarına ilişkin yaptığı açıklamasında "Murat Karayılan mağarasından çıkamıyor şu an, çıkmasını bekliyoruz." dedi.

Teröristbaşı Murat Karayılan ABD'den yardım istedi Teröristbaşı Murat Karayılan ABD'den yardım istedi Afrin'de Mehmetçik karşısında kaçacak yer bulamayan teröristler, Amerika'nın Türkiye'yi durdurmasını ümit etmeye başladı.

Etiketler : Fırat Şişman
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber