Tgrt Haber
06 Aralık 2023 09:00 - Güncelleme : 06 Aralık 2023 09:48

Karlı arazide tek sıra! Belgeseli aratmayan görüntüler: Terör bitti yabani hayvan popülasyonu arttı

Doğu Anadolu Bölgesi’nde göç yoluna koyulan yaban keçileri belgesel tadında görüntü oluşturuyor. Erzincan’da güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen Munzur Dağlarında çok sayıda yaban keçisi görüntülendi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Erzincan

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen 3 bin 300 rakımlı Munzur Dağlarında yabani hayvan popülasyonu arttış gösterdi. Çok sayıda yaban keçisinin karlı dağları aşarak göç yoluna koyulması dron ve aktüel kamerayla görüntülendi. Görüntüler belgeselleri aratmadı.

HAYVAN POPÜLASYONU ARTTI

Bir zamanlar terör endişesi duyulan Tunceli ile Erzincan arasındaki Munzur Dağlarında Erzincan ve Tunceli Jandarma Komutanlığı timleri, Kemah, Pülümür, Ovacık kırsallarında gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarla terörün sonunu getirdi. Terörden temizlenen Munzur Dağlarında yabani hayvan popülasyonunda artış gözlendi.

Munzur dağlarında yabani hayvan popülasyonu arttı.

SÜRÜLER HALİNDE GÖRÜNTÜLENDİ

Kışla birlikte karla kaplanan Munzur Dağlarında nesli tükenme tehlikesi altında bulunan birçok yabani hayvan objektiflere yansımaya başladı. 3 bin 300 rakımlı Munzur Dağlarının karlı zirvesinde ve zaman zaman da bin rakımlı aşağı kısımlara inen yaban keçileri sürüler halinde görüntülendi.

KARLI ARAZİDE TEK SIRA

Doğa Koruma Birliğinin (IUCN) yayımladığı Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi'nde bulunan, avlanması yasak ve koruma altındaki tür olan yaban keçileri, Erzincan’da besicilik yapan Mert Yılmaz tarafından göç yolunda görüntülendi. Karlı arazide tek sıra halinde bata çıka ilerlemeye çalışan dağ keçileri belgeselleri aratmayan görüntüler ortaya çıkardı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...