24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-11-11 23:59:41

Kastamonu’daki esrarengiz evde bitmeyen yangın! Aile hortumla nöbet tutmaya başladı

Kastamonu’da bir hafta içerisinde 6 kez yanan ev yanmaya devam ediyor. 16 gün içerisinde 17 kez yangın çıkan evde, aile arabalarda uyumaya başlarken hortumla nöbet tutuyor.

Kastamonu’daki esrarengiz evde bitmeyen yangın! Aile hortumla nöbet tutmaya başladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kastamonu’nun merkeze bağlı Kurusaray köyünde yaşayan Dadaylı ailesi evlerinde çıkan yangın ile mücadele ediyor. 1 haftada 6 kez yanan evleri ile gündeme gelen ailenin evinde yangınlar çıkmaya devam ediyor. Merak konusu olan evde 16 gün içerisinde üst üste 17 kez yangın çıktı. Küçük çapta başlayan yangını aileler kendi imkanları ile söndürürken evdeki eşyaları ise sokağa çıkarttı. Eşyaların üzerine branda örtülürken eşyaların bazılarında ise yangın nedeniyle zarar gördü.

YANGIN NEDENİYLE DIŞARIDA YAŞIYORLAR

Sadece evde değil aynı zamanda aileye ait ahır ve samanlıkta da yangınlar çıkarken samanlıkta çıkan yangın nedeniyle 40 bin liraya yakın saman arpa buğday gibi tahıl ürünleri yandı. Dadaylı ailesi ellerine aldığı yangın söndürme hortumuyla evde nöbete başladı. Yangın çıkan yerlerde elektrik tesisatına dair bir şey olmadığı ifade edildi. İlginç yangına karşı aile Diyanet İşleri Başkanlığından evlerinin incelenmesi talebinde bulundu. Evde yangın nedeniyle duramayan aile, geceyi ise araçlarında geçirmeye başladı.

Aile fertleri çıkan yangın karşısında yardım bekliyor.

HER ŞEYLERİ YANDI

Ev sahibi Ahmet Dadaylı ilk yangının yatak odasında başladığını söylerken 17 kere evlerinin yandığını belirtti. Çıkan yangınlar nedeniyle 2 defa jandarma ve itfaiye ekiplerine durumu ihbar ettiklerini söyleyen Dadaylı, çıkan yangının nedenini ise bulamadıklarını ifade etti. Bütün eşyalarının yandığını belirten Dadaylı, “Devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Aracın içinde nöbet tutmaya başladık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” şeklinde konuştu. Ahmet Dadaylı ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığına başvuru yaptıklarını söyledi.

JANDARMA EKİPLERİ DEVRİYE ATIYOR

Evlerinin sürekli yandığını söyleyen diğer ev sahibi Mehmet Dadaylı ise, odada otururken bir anda yangın çıktığını söyledi. Evdeki yangını söndürürken samanlıkta yangın çıktığını belirten Dadaylı, ellerinde itfaiye hortumları ile nöbet tuttuklarını ve ne yapacaklarını bilemediklerini ifade etti. Jandarma ekipleri ise sık sık yangın çıkan bölgede devriye atarak olay yerinde incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Samanlıkta çıkan yangında ayrıca aileler geçim kaynaklarını da kaybettiklerini ifade etti.

Çıkan yangında evin bazı eşyaları zarar gördü.

Çıkan yangına aile kendi imkanları ile müdahale ediyor.

Etiketler