22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 3.98 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/14˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
26˚/19˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-08-18 15:25:17

3 çocuğu yetim bırakan katil zanlısı teslim olmaya güle oynaya gitti

Denizli'deki bir düğünde çıkan tartışmayı yatıştırmak isteyen Fatih Bozkaya'yı öldüren katil zanlısı, cinayetin ardından teslim olmaya giderken açtığı canlı yayında, kız arkadaşıyla eğlendiği anları paylaştı. Bu görüntülere tepki gösteren Bozkaya'nın eşi ise görüntülere isyan ederek suçlunun en ağır cezayı almasını istediğini söyledi.

3 çocuğu yetim bırakan katil zanlısı teslim olmaya güle oynaya gitti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Denizli'de eşiyle birlikte gittiği düğünde, çıkan tartışmayı yatıştırmak için araya girdiği esnada Bayram Say tarafından öldürülen 3 çocuk babası Fatih Bozkaya'nın eşi Sibel Bozkaya, zanlının teslim olmaya giderken kız arkadaşıyla sosyal medyada canlı yayın açtığını ve gülüp eğlendiğini, belirterek, “Teslim olmaya giderken bile güle oynaya gitmesi insanı çok yıpratıyor. En ağır cezayı alması lazım” ifadelerini kullandı.

Denizli'nin Honaz ilçesine bağlı Ovacık Mahallesi'nde, 9 Ağustos akşamı yapılan düğünde birlikte alkol alıp eğlenen Bayram Say, R.K. ile arasında yaşanan tartışma sonucu silahına sarılmış, kavgayı ayırmaya çalışan Fatih Bozkaya, R.K. ve kendi kardeşi E.S.'yi yaralamıştı. Evli ve üç çocuk babası 34 yaşındaki Fatih Bozkaya, 3 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 5 gün sonra JASAT tarafından ikna edilen Bayram Say, teslim olmak için yola çıkmasının ardından kız arkadaşıyla birlikte canlı yayın yaparak arkadaşlarıyla vedalaştı. Canlı yayındaki rahat tavırlarıyla pes dedirten Bayram Say, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinayet zanlısının bu pişkinliği hem yürekleri sızlattı hem de sosyal medya takipçilerinden büyük tepki topladı.

"EŞİMİN KANLARI ÜZERİMDEYKEN KİMSE YARDIM ETMEDİ"

Eşiyle birlikte gittiği düğünde yaşananları anlatırken duygusal anlar yaşayan Fatih Bozkaya’nın eşi Sibel Bozkaya, “Biz düğüne gittik. Orada bir tartışma yaşanmış. Eşim tartışma olan yere gidiyordu, arkasından gittim. ‘Nereye gidiyorsun?’ diye sorduğumda ‘Kavga oldu. Biz birazcık sohbet edeceğiz. Hiçbir şey yok, konuşacağız' dedi. Daha sonra yanındaki arkadaşı, 'Sen git abla bir şey yok, gelir arkadan' dedi. Ben dönerken sürekli arkama baktım ama gelmiyordu. Takı merasimi olduktan sonra herkes olay yerine doğru gidiyordu. Ben de o tarafa yönelince kadının biri yolda gördü ve bana ‘Sen gitme, Fatih vurulmuş. Görürsen kötü olursun' dedi. Oraya doğru koştum. 2-3 kişi beni tutarak yaklaştırmadı." ifadelerini kullandı.

Kendisini tutanlara bırakmalarını söyleyerek çlerinden sıyrıldığını belirten Bozkaya, "Fatih’in yanına gittiğimde nefes alıp verebiliyordu. Hemen çevirdim, kucağıma aldım. Herkes bakıyordu. ‘Neden araba getirmiyorsunuz’ diye bağırdım, kimse araç getirmedi. Daha sonra hastaneye gittik. Doktorlar bize kötü haberi verdi. O halim çok kötüydü. Eşimin kanları üzerimde kimsenin yardım etmemesi o kadar acı veriyor ki” dedi.

"SENİN 2 TANE ÇOCUĞU YETİM BIRAKMAYA HAKKIN YOK"

Bayram Say’ın sosyal medyada yaptığı canlı yayındaki keyifli hallerinin kendilerini çok yıprattığını belirten Sibel Bozkaya, “Şu insanın teslim olmaya giderken bile güle oynaya gitmesi insanı çok yıpratıyor. Bir insanda suç duygusu olur, vicdan azabı duyar. 3 tane çocuğum yetim kaldı benim. Senin 3 tane çocuğu yetim bırakmaya hakkın yok ki. Orada benim eşim yardım etmek istemiş, suç mu? Suç mu işledi söyler misiniz? En ağır cezayı almasını istiyorum. O insan güle oynaya sosyal medyada ‘Aç kapını gardiyan’ diyerek teslim oldu. Anne babası buna hiç mi bir şey öğretmemiş? Benim eşim orada yatarken, insan güle oynaya teslim olmaz. En ağır cezayı alması lazım” dedi.

"BEN ANLAM VEREMEDİM BU İŞE"

Cinayet zanlısının rahat tavırlarına anlam veremediğini kaydeden Fatih Bozkaya’nın ağabeyi İsmail Bozkaya ise yaşadığı öfkeyi şu sözlerle ifade etti:

"Ben bahçedeydim. Amcaoğlum aradı. ‘Fatih vuruldu, biz hastaneye gidiyoruz’ dedi. Ben de hastaneye gittim. Kardeşimin durumunun ağır olduğunu öğrendim. Kız arkadaşını yanına almış. Araba içerisinde sosyal medyada canlı yayın yaparak, güle oynaya gidiyor. Bu cani bu kadar rahat hareketleri nasıl yapıyor biz anlayamadık. 3 tane çocuğu babasız koyuyor. Gencecik bir kadını eşsiz bırakıyor. Güle oynaya nasıl gidiyor ben anlam veremedim bu işe. En ağır cezayı alması için ne gerekiyorsa yapacağız."

Etiketler