Tarih : 25.10.2021 - 12:49 Yorum : 0

Kendini yerlere atan dilencinin foyası hastanede ortaya çıktı

Isparta'da zabıta ekiplerinin dilencilik yağan kişilere yönelik operasyonu sonucunda 10 kişi yakalandı. Yakalanan kadınlardan bir tanesinin kendisini yere atması üzerine ambulans çağrıldı. Hastaneye götürülen genç kadının herhangi bir sağlık sorunun bulunmadığı öğrenilirken üst araması yapılan dilencilerden 3 bin lira para çıktı.

Kendini yerlere atan dilencinin foyası hastanede ortaya çıktı

Isparta'da vatandaşların duygularını istismar ederek dilencilik yapan kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Zabıta memurlarını görünce kendisini yere atan bir kadının ise hastaneye gidince numara yaptığı ortaya çıktı.

Yakalanan kişilere Kabahatler Kanunu’na göre toplam 4 bin 270 lira para cezası uygulandı. Dilencilerin üstünden çıkan 3 bin liraya el konuldu.


Zabıtaları gören dilenci kadının hasta numarası işe yaramadı.

HASTANEYE GÖTÜRÜLÜNCE ÖĞRENİLDİ

Zabıta Müdürlüğü binasına getirilen kadınlardan birisi kendisini bir anda yere attı. İlk olarak zabıta ekiplerinin müdahale ettiği kadın, yürüyerek ambulansa bindi. Hastaneye götürülen kadının herhangi bir sağlık sorununun olmadığı öğrenildi.


Dilencilerin üst aramasında 3 bin lira para ele geçirildi.

"HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR"

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla devam ettiğini söyleyen Isparta Belediyesi Zabıta Müdürü Hilmi Efe, bu konuda vatandaşlardan yardım isteyerek şöyle konuştu:


Zabıtalar bu konuda halktan destek bekliyor.

"Sadece bugün olmamakla birlikte periyodik aralıklarla bu operasyonları yapıyoruz ama maalesef ki bu vatandaşlar halkımızın duygularını istismar ederek bu çalışmalarına devam ediyorlar. Onlar devam ettikçe biz de görevimizi yapıyoruz. Ancak bunları tek başımıza yapamıyoruz. Halkımızın büyük desteğine ihtiyacımız var. Bu kişilere yardım etmek yerine bizlere ihbar ediniz, biz de görevimizi yapalım"

Kaynak : İHAISPARTA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber