Tarih : 14.01.2022 - 22:15 Yorum : 0

Kiracısının oturduğu eve baltayla saldıran ev sahibi serbest bırakıldı, oğlu tutuklandı

İstanbul’da fiyat artışlarını gerekçe göstererek 1200 TL olan kirayı 4 bin isteyen 94 yaşındaki ev sahibi zammı kabul etmeyen kiracısının kapısını baltayla kırdı. Olayın ardından gözaltına alınan baba serbest bırakılırken oğlu ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kiracısının oturduğu eve baltayla saldıran ev sahibi serbest bırakıldı, oğlu tutuklandı

İstanbul Bayrampaşa’da meydana gelen olayda iddiaya göre, ev sahibi 94 yaşındaki N.A., kimliği öğrenilemeyen kiracısının oturduğu evin kirasına 2 bin 700 TL zam yapmak istedi. Bin 200 lira olan kiranın 4 bin liraya çıkmasını kabul etmeyen kiracıyı evden tahliye etmek isteyen N.A., talebi kabul görmeyince oğlu İ.A. (65) ile birlikte elindeki baltayla kiracısının kapısına dayandı.

OĞLU TUTUKLANDI KENDİ SERBEST KALDI

İddiaya göre konut sahibi, kiracının durumu kabul etmemesi üzerine evin kapısını baltayla kırdı. Olay kısa sürede sosyal medyada büyük yankı uyandırırken ev sahibi N.A. ile kendine olay sırasında yardım eden oğlu İ.A. dün Yıldırım Mahallesi'nde yakalandı. Yakalanan ev sahibi ile oğlu, “Konut Dokunulmazlığının İhlali” ve “Mala Zarar Verme” suçlarından adli makamlara sevk edildi. 94 yaşındaki N.A. serbest bırakılırken, oğlu İ.A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Etiketler : Kiracı Ev Sahibi Balta
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber