Tarih : 14.06.2021 - 10:52 Yorum : 0

Kurt saldırısının ardından 20 keçi kayboldu!

Kırklareli'nde merada kaybolan 20 keçi için Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile jandarma ekipleri, havadan ve karadan çalışma başlattı.

Kurt saldırısının ardından 20 keçi kayboldu!

Kırklareli'nde kurt saldırısı sonrası merada kaybolan 20 keçi havadan ve karadan aranıyor.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Düzorman köyünde Metin Özbirol'a ait keçi sürüsüne kurt saldırdı. Sürünün bir anda dağılması üzerine 20 keçi merada kayboldu.

Köylüler tarafından aranan keçilerin bulunamaması üzerine durum AFAD ve jandarmaya bildirildi. Ekipler, bölgede dronelerle havadan ve karadan çalışma başlattı. Özbirol, keçilerinin yaklaşık 20 saattir kayıp olduğunu söyledi.

Keçilerin bulunması için devletin her kademesinin seferber olduğunu belirten Özbirol, "Devletimizden Allah razı olsun, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Keçimiz kaybolsa devletimiz sahip çıkıyor. Allah devlete zeval vermesin." dedi.

Alkolün etkisiyle başkasına ait keçiyi evine götürdü Alkolün etkisiyle başkasına ait keçiyi evine götürdü Edirne’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Alkolün etkisiyle bir şahıs, mahallesinde bulunan bir keçiyi izinsiz alıp evine götürdü.

Koyun ve keçi desteği ödemeleri başlıyor Koyun ve keçi desteği ödemeleri başlıyor Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, anaç koyun ve keçi desteği ödemelerinin bu haftadan itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber