20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-23 23:30:44

Kıyafeti nedeniyle şiddete uğrayan genç kızdan 10 gündür haber alınamıyor

Diyarbakır’da ekmek almak için evden çıktıktan sonra kaybolan 22 yaşındaki Kübra Ekin'den, 10 gündür haber alınamıyor. Ekin'in 5 ay önce kıyafeti nedeniyle bir kişi tarafından darp edildiği öğrenildi. Gözü yaşlı annesi Rahime Özdemir, kızının hayatından endişe ettiğini söyledi.

Kıyafeti nedeniyle şiddete uğrayan genç kızdan 10 gündür haber alınamıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Diyarbakır’da 5 ay önce giydiği kıyafetleri nedeniyle kimliği belirsiz bir kişinin saldırısı sonucunda şiddete uğrayan 22 yaşındaki Kübra Ekin'den 10 gündür haber alınamıyor. 13 Kasım günü akşam saat 17.00 sıralarında annesine evden alışverişe gideceğini söyleyerek çıkan Ekin, kayıplara karıştı. Anne 50 yaşındaki Rahime Özdemir, kızının kaybolmasından sonra polis merkezine giderek kızının kaybolduğunu bildirmesi sonrası polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

KIZIMIN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM

Kızının kaybolmasına ilişkin açıklamada bulunan gözü yaşlı anne Rahime Özdemir, “Kızım kaybolduğu akşam saat 17.00’da alışverişe gitmek için evden çıktı ve daha geri dönmedi. Kızım eve gelmeyince endişe ettim ve karakola gittim başvuruda bulundum. Karakolda bulunan polis memurları, ’22 yaşındadır belki bir yere gitmiştir, gelir geri’ dediler bana ve birçok kez gittim karakola ardından polis memurları sağ olsunlar artık onlarda gereken incelemeyi başlattılar. Kızımdan hiçbir iz daha yok artık ve telefonu da kapalıdır. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Ben kendimce diyorum ya biri onu tutmuş ya da ölmüş. Ben bu iki şeyi düşünüyorum. İnşallah Allah etmesin. Başkada bir şey düşünemiyorum” dedi.

Rahime Özdemir

ARTIK AYAKTA DURACAK HALİM DAHİ YOK

Gözyaşları içerisinde kızına çağrıda bulunan anne Özdemir, “Kızım gel bak ben hiç iyi değilim. Artık ayakta duracak halim dahi yok. Evde durmak bile istemiyorum. Neredeysen sesimi duyuyorsan çık gel. Bütün yetkililere de çağrım. Kızımı bana bulsunlar. Yetim bir kızdır, çok istiyorum onun bulunmasını ve üzerinde dursunlar. Nerededir, ölü ya da sağ ben kızımı istiyorum. Kızımın ölüsünü de istiyorum dirisini de bekliyorum. Artık diyecek sözde bulamıyorum” diye konuştu.

Öte yandan, polis ekipleri genç kızın bulunması için çok yönlü inceleme başlattığı öğrenildi.

Kübra Ekin

Etiketler