Tarih : 07.12.2021 - 16:16 Yorum : 0

Kocasını uyurken baltayla öldüren kadın suçu polise attı

İstanbul’da dini nikahlı eşini gece uyurken 15 balta darbesiyle öldüren Fazilet Azimi, mahkemede ifadesini değiştirerek kocasını polisin öldürücü darbe vurduğunu ifade etti.

Kocasını uyurken baltayla öldüren kadın suçu polise attı

İstanbul’un Zeytinburnu’nda olayda dini nikahlı eşi Hasan Özbek’i balta ile öldüren yabancı uyruklu Fazilet Azimi mahkemede duruşması görüldü. Duruşmada söz alan Fazilet Azimi, mahkemede daha önce verdiği ifadeyi değiştirdi. Kocasını darp ettiğini söyleyen ancak katletmediğini belirten Azimi, “Ben eşimi darp ettikten sonra ölmesin diye ambulans ve polis çağırdım. Eve gelen bir polis bana baltanın yerini sordu, ben de gösterdim. Polis baltayı eline aldı ve kocamın beynini dağıttı. Öldürücü darbeyi vurdu. Çocuklarımın yaşları küçük, benim onların yanında olmam lazım. Katil dışarıda çocuklarım için endişeleniyorum. Ben dışarı çıksam da can güvenliğim olmayacak” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE KENDİSİNİ DARP ETTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Fazilet Azimi için Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan akli dengesinin yerinde olup olmadığı yönünde raporun beklenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Öte yandan Fazilet Azimi daha önce yaptığı savunmasında maktul eşinin kendisini darp ettiğini söylemişti. Azimi öldürüleceğinden korktuğu için eylemi gerçekleştirdiğini savunmuştu.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber