20˚
İstanbul
20˚
şiddetli yağmur
Nem %68
Rüzgar 10.12 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
21˚/14˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-15 13:35:24

Koronaya yakalanan genç çiftin 'aşı' pişmanlığı

Manisa'da yaşayan 18 yaşındaki Rabia Nur ve Serdar Muharrem Acar çifti, korona virüse yakalandı. Aşı olmadıkları için pişman olduklarını söyleyen genç çift, hastalığı ağır geçirdikleri belirterek, karantina süreleri biter bitmez aşı olmaya koşacaklarını ifade etti.

Koronaya yakalanan genç çiftin 'aşı' pişmanlığı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde Covid-19'a yakalanan 18 yaşındaki Rabia Nur ve Serdar Muharrem Acar çifti, aşı pişmanlığı yaşıyor. Evde karantina altına alınan Acar Ailesi, hastalığı ağır geçirdiklerini dile getirdi.

AŞI OLSAYDIK YAKALANMAZDIK

Zamanında aşı yaptırmadıkları için pişman olduklarını kaydeden Rabia Nur Acar, "Korona virüse yakalandığımız için hiçbir yemeğin tadını kokusunu alamıyoruz. Zamanında aşı yaptırmadığımız için pişmanız. Karantinanın ilk günlerinde ağrılarımız oldu. Bu süreç içerisinde bedensel ve ruhsal olarak yıprandık. Zamanında aşı olsaydık belki de Covid-19'a yakalanmazdık" dedi.

Rabia Nur Acar'ın eşi Serdar Muharrem Acar ise, "Zamanında aşı yaptırmadığımız için çok pişmanız, lütfen aşı olalım" diye konuştu. Genç çift, karantina süreleri biter bitmez aşı olmaya koşacaklarını ifade etti.

GENÇLERİMİZ AŞI OLMALI

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Günaydın. Dün yatışı yapılan Covid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı" açıklamasında bulunmuştu.

Etiketler