Tarih : 24.06.2021 - 18:56 Yorum : 0

Kurbanda satacağı kuzuları kurda kaptırdı

Bursa'da bir çoban, kurbanda satmak üzere gözü gibi baktığı kuzularını kurda kaptırdı. Kurt saldırısı sonucu çok sayıda hayvan telef oldu.

Kurbanda satacağı kuzuları kurda kaptırdı

Bursa'da kurtlar çobanın kurbanda satmaya hazırlandığı kuzularına saldırarak telef etti.

Keles ilçesi Epçeler köyünde kurbanlık hayvan yetiştiren Mustafa Özdemir, 1 yıl boyunca gece gündüz baktığı 10 kuzusunu yaklaşan kurban bayramı öncesi satmaya hazırlanıyordu. Kurban Bayramı'na 1 ay kala yetiştiricinin ağılına giren kurtlar 10 tane kuzudan 7 tanesini parçalayarak yeri 2'sini de yaraladı. Elinde bir tane kuzu kalan vatandaş onu da kurbanda bayramında kendi kesmeyi düşünüyor.

Gözü gibi baktığı kuzularını kurtların saldırdığını ifade eden Mustafa Özdemir, "1 yıl boyunca çocuk gibi ilgilenip büyüttüğüm kuzularımı bayramda satmaya hazırlanıyordum. Kurtlar ağıla girerek 10 tane kuzumdan 7 tanesini parçalayarak yemişler 2 tanesini de ağır yaralamışlar elimde 1 tane kuzum kaldı şimdi ne yapacağımı düşünüyorum" dedi.

Kurt saldırısının ardından 20 keçi kayboldu! Kurt saldırısının ardından 20 keçi kayboldu! Kırklareli'nde merada kaybolan 20 keçi için Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile jandarma ekipleri, havadan ve karadan çalışma başlattı.

Tunceli'de ayı saldırısında bir kişi yaralandı Tunceli'de ayı saldırısında bir kişi yaralandı ​ Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ayının saldırdığı bir kişi yaralandı.

Kaynak : İHA
Etiketler : bursa kurt kuzu kurban
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber