Tarih : 23.09.2021 - 13:40 Yorum : 0

Manavgat'ta suçüstü yakalanan orman yangını şüphelisi suç makinesi çıktı

Manavgat'ta Sorgun Çamlığında orman yangını çıkarmak isterken suçüstü yakalanan Semih Kuloğlu’nun daha önce işlediği çeşitli suçlar ortaya çıktı. Tek başına yaşadığı annesinin lüks dairesini de yakan Kuloğlu'nun yaralama ve uyuşturucu gibi suçlardan sabıkası olduğu öğrenildi.

Manavgat'ta suçüstü yakalanan orman yangını şüphelisi suç makinesi çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Sorgun Çamlığı'nı yakarken suçüstü yakalanan Semih Kuloğlu, suç makinesi çıktı. Yalnız yaşadığı annesinin lüks dairesini de yakan Kuloğlu'nun 2016 yılından beri Side Mahallesi'nde ikamet ettiği ve evinin bulunduğu sitede dairelerin camlarını kırdığı belirlenirken, araçların lastiklerini kestiği görüntüler de ortaya çıktı.

18 Eylül Cumartesi günü Sorgun Çamlığında 3 ayrı noktada yangın çıkardıktan sonra dördüncü noktayı yakarken orman görevlileri ve jandarma tarafından suçüstü yakalanan, yaralama ve uyuşturucu gibi suçlardan sabıkası olduğu belirlenen 31 yaşındaki Semih Kuloğlu'nun orman yangınlarından önce Side’de 2016 yılından beri ikamet ettiği evini yaktığı öğrenildi.

SİTEDEKİLERE EZİYET ETMİŞ

2016 yılından beri Side’de 1134 Sokak'ta bir sitede Almanya’da yaşayan annesine ait dairede ikamet eden Semih Kuloğlu'nun çalışmadığı, annesinin gönderdiği para ile geçimini sağladığı bildirilirken Side ve çevresinde çok sayıda olaya karışan Kuloğlu’nun ikamet ettiği sitedeki diğer dairelerde yaşayan vatandaşlara huzur vermediği, sürekli olay çıkarıp camlarını kırdığı, son olarak da kendi evini yakıp kaçtığı bildirildi. Kuloğlu’nun ayrıca sitenin önünde ve yolunun üzerinde bulunan araçların lastiklerini de kestiği belirlendi.

"MİSAFİRLERİ DE RAHATSIZ EDİYOR"

Semih Kuloğlu’nun evinin bulunduğu sitede ikamet eden Side esnafından Muzaffer Tekin, Kuloğlu’nun çevresindeki herkese, tanımadığı insanlara bile durup dururken zarar verdiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu şahıs 2016 yılından beri burada, Almanya’da yaşayan annesine ait evde kalıyor. Sanırım Almanya’dan sınır dışı edilmiş. Geldiği günden beri bir işte çalıştığını görmedik. Sitede sürekli sorun çıkarıp herkesin huzurunu kaçırıyor. Özellikle evine misafir gelen dairenin önünden küfürlerle gelen misafiri de rahatsız ediyor."

'PARA GÖNDERMEZSEN EVİ YAKACAĞIM'

"Bazı zamanlar perdeyi kapatıp 15 gün dışarı çıkmadığı oluyordu. Siteye gelen misafirlerin araçlarının lastiğini kesiyordu. Side içerisinde bir çok işyerinin camını kırmak suretiyle zarar verdi. Geçtiğimiz günlerde telefonla Almanca olarak konuşmasına şahit oldum. Annesine, eğer 1-2 gün içerisinde para göndermezse evi yakacağını söyledi. Ve dediğini de yaptı. Eğer zamanında haberimiz olmasa ve itfaiye gelmese tüm evler yanacaktı. Yangının ardından sitenin duvarına tırmanıp kaçarken gördük" dedi.

Yaralama ve uyuşturucu gibi suçlardan sabıkası olduğu belirlenen 31 yaşındaki Semih Kuloğlu'nun, özel bir hastanenin yakınlarında bir esnafın park halindeki aracının lastiğini bıçakla kesme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak : İHA/ANTALYA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber