Tarih : 25.07.2021 - 08:40 Yorum : 0

Israrla maske takmak istemeyince 'yaz cezamı' dedi: Bin 50 lira ceza uygulandı

Pozitif vaka sayısında en yüksek 5 ilden biri olan Kırıkkale’de denetim gerçekleştirildi. Maske takmamakta ısrar eden bir kadın, 'yaz cezamı' diyerek para cezasını göze aldı. Ekipler ise kadına bin 50 lira ceza uyguladı.

Kırıkkale’de ısrarla maske takmak istemeyen bir kadın görevlilere 'yaz cezamı' dedi. Kadına bin 50 lira ceza uygulandı.

VAKA ARTIŞI NEDENİYLE DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Korona virüsü pozitif vaka sayısında en yüksek illerden biri olan Kırıkkale’de, 100 bin kişide görülen vaka sayısı 65,30'dan 99,11'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok artan iller arasında Kırıkkale'nin de bulunduğunu açıkladı. Kentte yükselen vakalar karşısında denetimleri de artırıldı.

BAHANE ÜRETENLERE 'MASKE' DAĞITILDI

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Merkezi ekiplerince, Covid-19 denetimleri gece geç saatlere kadar sürdü. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve parklarda maske kontrolleri yapıldı. Maskesiz dolaşan vatandaşlar uyarıldı. “Masken yok, maskemi düşürdüm” gibi bahane üretenlere de maske dağıtıldı. Maskesiz dolaşmalarına izin verilmedi. Bazı vatandaşların da maskelerini çene altı ve kollarına taktığı dikkat çekti.

MASKE TAKMAMAKTA ISRAR EDEN KADIN: YAZ CEZAMI

Atatürk Bulvarı üzerinde maskesiz dolaşan bir kadın ise ekiplerin uyarısına aldırış etmedi. Israrla maskesini takmak istemeyen kadın, “yaz cezamı” diyerek para cezasını göze aldı. Ekipler ise bin 50 lira idari para cezası uyguladı. Ajans muhabirine de “ceza yazdırıyorum, çeker misin onu benden” diyerek tepki gösterdi.

Ayrıca, kafe işletme sahiplerine de uyarı yapan ekipler, akraba olmayan müşterilerin 60 santimetrelik mesafe kuralına uymalarını istedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Kırıkkale Maske Vaka
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber