Tarih : 24.07.2021 - 18:27 Yorum : 0

İstanbul korkutan yangın: Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro seferleri normale döndü

İstanbul'da Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan metro aracında çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu. Yangın, İtfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülürken, bu hattaki seferler geçici olarak durdurulurken kısa süre sonra seferler normale döndü.

İstanbul'da Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan metro aracında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, bu hattaki seferler geçici olarak durduruldu.

ELEKTRİKTEN KAYNAKLI OLDUĞU ANLAŞILDI

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan bir metroda, elektrikten kaynaklandığı belirtilen bir yangın meydana geldi. Bunun üzerine vatman, aracı Veysel Karani-Akşemsettin İstasyonuna çekerek yolcuları tahliye etti. Daha sonra patlamalar duyulan metroya gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

Ekipler, arızanın giderilmesi için çalışırken, metro istasyonu yolcu taşımacılığına geçici olarak kapatıldı. Durağa gelen yolcular, yetkililer tarafından otobüs duraklarına yönlendirildi.

METRO İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Kazım Karabekir-Mahmutbey arasında yapılmaktadır. Çırçır-Kazım Karabekir istasyonları arası İETT otobüsleri ile hizmet verilecektir" denildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber