2022-03-14 21:19:10 | Son Güncelleme : 2022-03-14 21:41:46

‘Aybar’ gitti ama kar geri gelecek: 2 gün boyunca etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ‘Aybar kar fırtınası’ uyarıları sonrasında başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde şiddetli kar yağdı. Turuncu alarmın kaldırıldığı İstanbul ile ilgili yeniden kar uyarısı geldi. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda Cuma gününe kadar sıcaklıkların artacağı belirtilirken Cuma ve Cumartesi günü sıcaklıklar düşecek ve kar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve Marmara çevresi için kar uyarısında bulunurken Cuma gününü işaret etti ve sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceğini ifade etti.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve Marmara çevresi için kar uyarısında bulunurken Cuma gününü işaret etti ve sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceğini ifade etti.

İstanbul’da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar nedeniyle sokaklar beyaz örtü ile kaplandı sürücüler ise yolda gitmekte zaman zaman zorlandı. 1987 yılındaki kışı hatırlatan görüntüler sonrası dondurucu hava yerini güneşli havaya bıraktı.

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

İstanbul’da sabah saatlerinde bazı yerlerde etkili olan kar yağışı tamamen durdu. Sıcaklıklar da hissedilir derecede artış yaşanırken ‘kar bitti’ görüşünü yalanlayacak açıklamam Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 3 gün boyunca İstanbul’da sıcaklıklar yükselecek ancak Cuma günü ile birlikte sıcaklıklar yine hissedilir derecede düşüş yaşanacak.

2 GÜN BOYUNCA KAR YAĞACAK

MGM’nin hava tahminlerine göre İstanbul’da hava Cuma günü en düşük 0 derece en yüksek ise 5 derece olacak. Cuma ve Cumartesi günü kar yağışı beklenirken Pazar günü ise karla karışık yağmur bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU RAPORU İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

ANKARA HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

İZMİR HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

"HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR"

Sosyal medya hesabından da haftalık hava tahminini paylaşan Meteoroloji, mesajında “Hava sıcaklıklarının Çarşamba günü iç kesimlerde biraz artacağı, Perşembe gününden itibaren tekrar azalacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler