Tarih : 27.06.2021 - 09:13 Yorum : 0

Meteoroloji uyardı: Hava sıcaklığı azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Trakya ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda 2 ila 4 derece azalacak, iç kesimlerde biraz artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji uyardı: Hava sıcaklığı azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile İstanbul, Kocaeli, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Trakya ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda 2 ila 4 derece azalacak, iç kesimlerde biraz artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklar genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara, Kıyı Ege ile doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 30


İzmir: Az bulutlu ve açık 37
Adana: Parçalı ve az bulutlu 34
Antalya: Az bulutlu ve açık 39
Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla il geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Meteoroloji uyardı: Gök gürültülü sağanak geliyor Meteoroloji uyardı: Gök gürültülü sağanak geliyor Meteoroloji'den yapılan son hava tahminlerine göre; Trakya, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu'da Erzincan çevresinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul'da ise güneşli ve sıcak hava etkili olacak.

Meteoroloji’den sağanak uyarısı Meteoroloji’den sağanak uyarısı Güneşli günler başladı desek de Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada sağanak ve gök gürültüsü etkisini gösterecek.

Meteoroloji uyardı: İstanbul ve Marmara'ya sağanak vuracak Meteoroloji uyardı! Gök gürültülü sağanak geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Tekirdağ, Edirne'nin de aralarında bulunduğu iller için sağanak uyarısı yaptı. Marmara'yı etkisi altına alacak yağış ise radarda göründü. Sel ve taşkınlara dikkat.

Kaynak : İHA
Etiketler : Hava Sıcak Meteoroloji
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber