Tarih : 14.01.2022 - 21:30 Yorum : 0

Meteoroloji’den 19 ile kar ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunda başta Doğu ve Batı Karadeniz olmak üzere toplam 19 ile kar ve çığ uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den 19 ile kar ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı hava tahmin raporu sonrası uyarılarda bulundu. 15 Ocak Cumartesi günü Batı Karadeniz genelinde sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı beklenirken yağışın 16 Ocak’ta etkisini kaybetmesi bekleniyor.

“KUVVETLİ RÜZGAR ETKİLİ OLACAK”

Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Buzlanma ve don olayına karşı sürücülerin dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

DOĞU KARADENİZ’DE YOĞUN KAR

Doğu Karadeniz'de ki yağışların 15 Ocak Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yerini kara bırakması bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışının pazartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği öngörülüyor. Buzlanma ve don olayı, tipi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile yüksek kesimlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

11 İLE TURUNCU UYARI

Meteoroloji'nin internet sitesindeki bilgilendirmede 11 ile turuncu, 8 ile ise sarı kod ile uyarı yapıldı. Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Bingöl ve Tunceli'ye de çığ uyarısı yapıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber