Tarih : 18.06.2021 - 09:11 Yorum : 0

Meteoroloji'den birçok il için yağış uyarısı

Meteorolojiden yapılan son tahminlere göre; hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Yurdun bazı kesimlerinde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den birçok il için yağış uyarısı

Yaz mevsiminin ortalarına doğru gelinirken Türkiye yağışlı havanın etkisi altına girdi. Hafta başından bu yana batı bölgelerde etkili olan yağmur, cuma günü de etkisini sürdürüyor.

HAVA SICAKLIĞI 2 İLA 4 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son hava tahmini raporuna göre; Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Artvin ve Ardahan çevreleri, Muğla ve Antalya'nın iç kesimleri, Burdur'un güney kesimleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının 2-4 derece artması, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarın ise ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İLLERDE BEKLENEN HAVA SICAKLIKLARI

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 27
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 30
Adana: Parçalı ve az bulutlu 31
Antalya: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Samsun: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 29
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38

Meteoroloji'den 3 bölge için sağanak uyarısı Meteoroloji'den 3 bölge için sağanak uyarısı Meteoroloji'den gelen son hava tahminlerine göre, Türkiye'nin 3 bölgesinde kuvvetli sağanak etkili olacak. Hava sıcaklığı batı kesimlerde birkaç derece artarken, ülke genelinde mevsim normallerinde seyredecek.

Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteorolojiden yapılan açıklamada yurdun genelinde sağanak etkisini göstermesi beklenirken vatandaşlara ise sel ve taşkınlara karşı uyarıda bulunuldu.

Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde yurdun bazı bölümlerinde sağanak etkisini gösterecek.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber