21˚
İstanbul
21˚
açık
Nem %37
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-11-28 10:20:32

Metro saldırganı Emrah Yılmaz ailesine de dehşeti yaşatmış! Uzaklaştırma kararı var ama...

Kadıköy metrosunda tartıştığı kadın ve annesine bıçak çekerek küfür ve hakaret yağdıran Emrah Yılmaz'ın ailesine de dehşeti yaşattığı ortaya çıktı. Daha önce annesini rehin alıp öldürmekle tehdit ettiği öğrenilen Yılmaz'ın ailesinin, oğulları hakkında uzaklaştırma kararı aldırdıkları öğrenildi.

Metro saldırganı Emrah Yılmaz ailesine de dehşeti yaşatmış! Uzaklaştırma kararı var ama...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı'nda, tüm Türkiye'yi dehşete düşüren olayın ardından yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Emrah Yılmaz'ın yalnızca tanımadıklarını değil ailesini de rehin aldığı, annesi ve babasıyla davalık olarak hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi. Daima oğullarının tehditlerine maruz kalan aile, son olarak şikayetlerinin geri çekilmesi için tehdit edildiklerini belirterek kendilerinin de evlatlarından ne kadar muzdarip olduklarını anlattı.

2018'DEKİ SUÇU KAN DONDURDU

Kadıköy metrosunda yolculara bıçak çekmesinin ardından 'silahla tehdit', 'yaralamaya teşebbüs' ve 'halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdit' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilen Emrah Yılmaz'ın İstanbul Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi'nce 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 2018 yılında tutuklanıp 2 yıl 12 ay hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Bu yıl Aralık ayında tahliye olması gereken ancak cezasını iyi halli geçirdiği için 1,5 yıl erkenden tahliyeye edilen Yılmaz'ın 2018'de işlediği suç ise herkesi bir kez daha dehşete düşürdü.

"NEDEN ŞİKAYETİNİZİ GERİ ÇEKMİYORSUNUZ?"

Sabah'ın haberine göre, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre, babası Ziya ve annesi İpek Yılmaz'ı tehdit ettiği için babası ve annesiyle davalık olan Emrah Yılmaz, şikayetlerini geri çekmesi için ailesine baskı yapmaya başladı. Baskı korkunç bir tabloya dönüştü ve 30 Mart 2018 günü sabah saatlerinde adeta evde terör estirdi. "Siz neden şikayetinizi çekmiyorsunuz" diyerek annesini ve babasını tehdit etti.

POLİSİN 2 SAATLİK ÇABASIYLA ANNESİNİ BIRAKTI

Babasının evden çıkmasıyla daha da sinirlenen Emrah Yılmaz, gardrobu ve kapıları kırdı. Yetmezmiş gibi annesine hakaretler yağdırdı ve talihsiz kadını darp etti. Evin kapılarını da kitledi. Eşinin polise haber vermesiyle polisler kapıya dayandı ancak onlara da kapıyı açmadı. Annesi açmaya çalışsa da izin vermedi. Polislerin 2 saatlik çabası sonucu annesini bırakan Emrah Yılmaz hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Metroda yaptıklarının ardından sosyal medyada gündem olan saldırgan tutuklandı.

"KOCANI ÖLDÜRÜRÜM DEYİP REHİN ALDI"

Yargılamada oğulları hakkında uzaklaştırma kararı da aldırdıklarını söyleyen anne İpek Yılmaz, olay günü yaşadığı dehşeti anlattı. "Daha önce de zorla karakola götürüp şikayetimizi geri aldırmaya çalıştı. Olay günü ise bana 'davanızı geri çekmezseniz kocanı öldürürüm' dedi. Kapıları kilitleyip beni rehin aldı. Eşim polisi aramış. Polisler 2 saat kadar kapıda kendisini ikna etmeye çalıştı" diyerek oğlundan şikayetçi oldu.

"DAVAYI ÇEKMEZSEN SENİ ÖLDÜRÜRÜM"

Tanık olarak dinlenen baba Ziya Yılmaz da, evden işe gitmek için çıktığında hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen oğlunu evin içinde gördüğünü söyleyerek, "Muhatap olmadan evden çıktım. Oğlum ise binanın koridoruna çıktı ve bana sen o davalarını geri çek yoksa seni öldürürüm diyerek tehdit etti, ben apartmandan ayrıldıktan sonra eşim kullandığı telefondan beni aradı ve oğlumun kendisini rehin aldığını söyledi" dedi ve o da eşi gibi oğlundan şikayetçi oldu.

Etiketler