23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-11 07:16:07

Metroya sprey boyalı saldırı: Önce engellediler sonra boyadılar

Çekya’da bir grup genç önce metronun hareket etmesini engelledi ardından vagonlarını sprey boyalarla boyadı. Gençlerin bu saldırısına yolcular tepki gösterince tartışma çıktı.

Metroya sprey boyalı saldırı: Önce engellediler sonra boyadılar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Çekya’da yaklaşık 10 kişilik bir grup metronun vagonlarını sprey boyalarla boyarken, yolcular ile grup arasında kavga çıktı.

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Rajska Zahrada İstasyonu’na gelen yaklaşık 10 kişilik bir grup önce perondaki metronun hareket etmesini engelledi ardından da sprey boyalarla vagonları boyadı. Grup, vagonları boya ile düz bir şekilde boyadıktan sonra farklı bir renkteki boyaylada  ne olduğu bilinmeyen farklı şekiller çizmeye başladı.

KİMİ KAYIT ETTİ KİMİ TEPKİ GÖSTERDİ

Olaylar sırasında durakta bekleyen bazı insanlar olayı kameraya kayıt ederken, vagonlarda bekleyen yolculardan bazıları ise olaya tepki göstermek için dışarı çıktı. Yolcular ve saldırganlar arasında çıkan sözlü tartışma daha büyük bir tartışmaya dönüştü. İki taraf da birbirlerine tekmelerle saldırdı.

POLİS GELMEDEN KAÇTILAR

Olayla ilgili açıklama yapan Prag Polis Sözcüsü Violeta Siristova, “Durumu haber alır almaz hemen devriyelerimizi olay yerine yönlendirdik fakat ekiplerimiz ulaştığında saldırganlar olay yerinde değildi. Araştırmalarımız devam ediyor. Olay sırasında kayıt yapan kişilerin polis merkezlerine gelip kayıtları bizlerle paylaşmalarını istiyoruz” dedi.

Olayın ardından sosyal medyada kullanıcılar bu saldırıyo seçim sonuçları ile bağdaştırmaya çalışsa da olayın neden gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor.

Etiketler