Tarih : 20.06.2021 - 23:15 Yorum : 0

Müsilajın deniz altındaki tahribatı görüntülendi

Marmara Denizi’nde etkisi devam ettiren müsilaj denizin altını tamamen beyaza bürüdü.

Müsilajın deniz altındaki tahribatı görüntülendi

Marmara Denizi’nde etkisini her geçen gün arttıran müsilaj su altında görüntülendi. Su altında yaşayan canlılara zarar veren müsilahın deniz altındaki tahribatı gözler önüne serildi. Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Halıdere Sahili’nde dalış yapan dalgıç Levent Şişman su altında bir süre gezdikten sonra şaşkına döndü. Şişman’ın denizin altında kamerası ile kaydettiği görüntülerde, müsilajın denizin altını adeta bir kar gibi beyaza bürüdüğü görülüyor. Görüntülerin devamında ise, salya ile kaplanan deniz canlılarının ölü olarak bulunması ise tehlikenin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Korkutan görüntü: Marmara'da deniz dibinde yoğun müsilaj Korkutan görüntü: Marmara'da deniz dibinde yoğun müsilaj Tavşan Adası açıklarında 30 metre derinlikte gerçekleştirilen dalışta, müsilajın geniş bir alanda ve deniz suyunun tamamına yoğun bir şekilde dağıldığı görüntülendi.

Profesörden korkutan müsilaj uyarısı: Akdeniz de risk altında Profesörden korkutan uyarı: Akdeniz de risk altında Uzun yıllardır denizde çok çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yapan Prof. Dr. Deniz Ayas’tan Akdeniz için müsilaj uyarısı geldi.

Etiketler : Marmara Denizi Müsilaj
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber