Tarih : 28.11.2021 - 10:22 Yorum : 0

Müslüme'nin ölümünde yayın yasağını ihlal edenlere soruşturma

Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme'nin ölümüyle ilgili yeni bir soruşturma daha başlatıldı.

Müslüme'nin ölümünde yayın yasağını ihlal edenlere soruşturma

Türkiye'yi yasa boğan Müslüme'nin ölümüyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin soruşturmada küçük kızın dedesi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Müslüme'nin 4 kardeşinin koruma altına alındığını, annesinin ise kadın konukevine yerleştirildiğini duyurmuştu.

YAYIN YASAĞINI İHLAL EDENLERE SORUŞTURMA

Silifke Başsavcılığı, Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağını ihlal eden haberler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Olaya ilişkin Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ve halen sürdürülmekte olan soruşturma kapsamında, 22 Kasım 2021 tarihinde Gülnar Sulh Ceza Hakimliğince yayın yasağı kararı alındığı hatırlatıldı.

Alınan yayın yasağı kararının Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun resmi internet sitesinde aynı tarihte yayınlandığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yayın yasağına rağmen ulusal ve yerel ölçekteki yazılı ve görsel basında bir kısım yanlış içerikli, kişilik haklarını ihlal edici, basının haber verme hakkın ve görevinin sınırlarını aşan ve soruşturmanın selametini tehlikeye düşürebilecek nitelikte birçok haber yapıldığı görülmüştür. Belirtilen içerikteki haberlere yönelik olarak Silifke Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Türk Ceza Kanununun 'gizliliğin ihlali' başlıklı 285. maddesi kapsamında soruşturma başlatılmıştır."

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber