Tarih : 13.06.2021 - 13:01 Yorum : 0

O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den 4 il için sağanak uyarısı

Marmara Bölgesi'nde gece saatlerinden sonra beklenen yağışın yarın İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da kuvvetli olması öngörülüyor.

O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den 4 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinden sonra beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, yarın Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

TEDBİRLİ OLUN

Sağanak nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde yurdun bazı bölümlerinde sağanak etkisini gösterecek.

İstanbul’da sağanak: Zor anlar yaşattı İstanbul’da sağanak: Zor anlar yaşattı İstanbul'da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Semt pazarı göle dönerken, bir dükkanı su bastı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber