27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-09-16 15:40:34

Öğrencilere tehdidin bedeli ağır oldu: Müdür yardımcısı açığa alındı

Antalya Hurma Ortaokulu'nda, tören esnasında öğrencileri okul temizliği ve cep telefonu konusunda uyarırken ağır hakaretlerde bulunan müdür yardımcısı Fatma Yıldız Coşkun açığa alındı.

Öğrencilere tehdidin bedeli ağır oldu: Müdür yardımcısı açığa alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Hurma Ortaokulu'nda, tören esnasında öğrencileri okul temizliği ve cep telefonu konusunda uyarırken tehdit ve hakaretlerde bulunan müdür yardımcısı Fatma Yıldız Coşkun'un açığa alındığı öğrenildi. 

"Sizin pisliklerinizi ben temizlemek zorunda değilim" ifadeleriyle gündeme gelen ve velilerin yanı sıra sosyal medya kullanıcılarının da tepkisini toplayan Fatma Yıldız Coşkun hakkında başlatılan soruşturmada karar verildi. Öğrencilere savurduğu kabul edilemez tehditler savuran Fatma Yıldız Coşkun açığa alındı.

NE OLMUŞTU?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Hurma Ortaokulu’na bir hafta önce müdür yardımcısı olarak atanan Fatma Yıldız Coşkun, okul bahçesinde topladığı öğrencileri tehdit edip azarladı. Bir veli tarafından kayda alınan görüntülerin sosyal medyaya düşmesiyle veliler isyan etti. Coşkun’un öğrencileri okul temizliği konusunda azarladığı ve tehdit dolu sözler sarf ettiği videya tepki yağarken Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Coşkun'un açığa alındığını duyurdu.

Paylaşıldıktan sonra kısa sürede gündem olan videoda Coşkun'un “Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım, ben konuşuyorum burada. Sen gönüllüsün galiba toplamaya, toplatayım mı sana? Dinlemediğine göre... Bakın tekrar söylüyorum. İlk ve son kez uyarıyorum. Okul temizliğinden siz sorumlusunuz. Sizin pislettiğiniz yeri ben temizlemek zorunda değilim. İnsana yakışır şekilde, öğrenciye yakışır şekilde davranın” dediği duyuluyor.

Etiketler