2021-11-30 09:47:23

Ankara'da dehşete düşüren olay! Okuldan çıkan 12 yaşındaki çocuğu köpekler parçaladı

Ankara'da okuldan çıkıp eve yürüyen 12 yaşındaki Enes Koca, 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden ısırılan ve ağır yaralanan çocuğu amcası kurtarırken ağır yaralanan Koca, yoğun bakıma alındı.

Ankara'da dehşete düşüren olay! Okuldan çıkan 12 yaşındaki çocuğu köpekler parçaladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde, okuldan eve dönmek isteyen bir çocuk, tarladaki başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan küçük çocuk hastanede tedavi altına alınırken acısı aile duruma isyan etti.

Mimar Sinan Mahallesi Altın Caddesi’nde, saat 16.00 sıralarında meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki Enes Koca, okuldan çıkarak evine doğru gitmeye başladı. Koca, yolda önüne çıkan 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Ayşe ve Serdar Koca çifti çocuklarının eve gelmemesinden şüphelenerek aramaya başladı.

AMCASI KANLAR İÇİNDE BULDU

Amcası Ali Osman Koca, okul yolunda aradığı Enes’i sokak köpeklerinin arasında kanlar içerisinde yüzüstü yatarken buldu. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, çocuğu Pursaklar Devlet Hastanesine kaldırdı. Durumunun ağırlaşması üzerine çocuk Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Vücudunun pek çok yerinde köpek ısırıklarıyla ağır yaralanan Enes Koca, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Saldırıya uğrayan çocuğun yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

"BEN GİTTİĞİMDE KÖPEKLER HALA YANINDAYDI"

Enes’i bulan amcası Ali Osman Koca, olayı şu ifadelerle anlattı: "Kardeşim beni aradı. Çocuğunun okuldan geri dönmediğini söyledi. Ben de çocuğa bakmak için aşağıya indim. Annesi köpeklerin tarlada çocuğu kovaladığını söyledi. Sonra tarlaya doğru gittim. Bir baktım 8 veya 10 tane köpek vardı. Çantası ilerideydi. Önce çocuğu görmemiştim. Sonra çocuğa yaklaştım. Çırılçıplak yerde yatar vaziyette, her tarafını köpekler parçalamış şekilde çocuğu hastaneye götürdük. Ben çocuğun yanına gittiğimde köpekler yanındaydı."

" YEMEK VERİP KENDİ VİCDANLARINI TATMİN EDİYORLAR AMA..."

"Başıboş köpekler yüzünden daha önce bir sürü olaylar oldu. Fakat kendini bilmez birkaç tane insan başıboş köpeklere yemek vererek kendi vicdanlarını tatmin ediyorlar. Annesine ve babasına bakmayan insanlar sokak köpeklerine bakıyorlar. Gelsinler bir de çocuğun şu halini görsünler. Çocuğun durumu çok kötü. 2 veya 3 ay hastane süreci var. Çocuk şu an yoğun bakımda. Kafatası komple kazınmış. Çocuğun kafası komple paramparça. Baldırlarında kasları gözüküyor. Etleri gitmiş. Köpekler çocuğu resmen parçalamışlar. Çocuk yüzüstü yattığından dolayı yüzü hariç komple parçalamışlar. Saat 16.30 civarında oldu olay. Okuldan 200 veya 300 metre ileride"

Enes'in teyzesi, okuldaki tüm velilerin köpeklerden şikayetçi olduğunu belirtti.

"KÖPEKLERİ ÇOK SEVEN BİR ÇOCUKTU"

Enes’in teyzesi Kevser Muslu ise, “Köpeklerin bulunduğu alan çok işlek olan sitelerin olduğu bir alan, okuldaki bütün veliler şikayetçi. Ama kimse bu duruma aldırış etmiyor. İlla insanların canlarının yanması mı gerekiyor? Biz de hayvan severiz ama hayvan seven insanlar duysunlar, neredeler? Görmüyorlar mı? Ben teyzesiyim. Yeğenim de köpekleri çok seven bir çocuktu. Yeğenim sırf köpeği olsun diye Yasin-i Şerif'i ezberleyen bir çocuktu” ifadelerini kullandı.

Etiketler