21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-10-08 10:18:38

Yırtıcı hayvanların parçalaması için ormana terk edilen kedilere köylüler sahip çıktı

Bursa'da kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce, yırtıcı hayvanların parçalaması için ormana terk edilen onlarca kediye köylüler sahip çıktı. Bütün haneler, evlerinin önüne gelen kedileri besleyerek hayvan dostlarımıza destek oluyor.

Yırtıcı hayvanların parçalaması için ormana terk edilen kedilere köylüler sahip çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bursa'da yırtıcı hayvanların parçalaması için dağ köyüne bırakılan kedilerin yardımına köylüler koştu. Artık köydeki onlarca kedi, her gün kapı kapı dolaşarak köylülerin verdiği yemekleri yiyor. 

Keles ilçesine bağlı bin 200 rakımlı Sorgun köyüne kim tarafından bırakıldığı bilenmeyen çok sayıda kedi terk edildi. Dağlık bölgede bulunan köyün ormanlarında çok sayıda yırtıcı hayvan bulunuyor.

YIRTICI HAYVANLARDAN KAÇIP KÖYE SIĞINDILAR

Ormandaki yırtıcı hayvanlardan kaçan kediler köye sığınınca çok sayıda kediye köylüler sahip çıktı. Köydeki her aile evlerinin önüne gelen kedileri besliyor.

Köydeki her evin önünde çok sayıda kedi bulunurken ormana bırakılan kedilere sahip çıktıklarını ifade eden köylüler, durumu şu ifadelerle anlattı:

"Kimin tarafından bırakıldığını bilmediğimiz çok sayıda kedi köyümüze geldi. Biz de köylüler olarak kedileri ölüme terk etmedik. Onlara sahip çıktık."

"Köydeki her hane evlerinin önündeki kedileri besliyor. Bir ablamız 25 kediyi her gün besliyor. Bu kedileri muhtemelen ormana yırtıcı hayvanlar parçalasın diye bırakmışlar. Biz de zavallı hayvanlara sahip çıktık"

Etiketler