Tarih : 22.09.2021 - 08:56 Yorum : 0

Ormana gömdükleri cesedin kan izlerini duvardan alçıyla sildiler

Zonguldak'ta Salim ve Soner Çatma'yı öldürdükten sonra ormana gömdükleri suçuyla yargılanan sanıklar hakim karşısına çıktı. Dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelenen duruşmada, zanlıların duvardaki kan izlerini alçıyla kapattığı öğrenildi.

Ormana gömdükleri cesedin kan izlerini duvardan alçıyla sildiler

Zonguldak'ta 28 yaşındaki Salim ile 34 yaşındaki Soner Çatma'yı öldürüp cesetleri ormana gömdükleri öne sürülen sanıklar, SEBGİS aracılığıyla katıldıkları mahkemede suçlamaları kabul etmezken zanlıların, cesetlere ait kan izlerini duvardan silmek için alçı kullandıkları öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesinde yaşanan olayda, iddiaya göre Serkan A.'nın evinde tadilat yapan 34 yaşındaki Soner Çatma ile 28 yaşındaki Salim Çatma'dan aileleri haber alamayınca durumu jandarmaya haber verdi. Olayı araştıran ekipler, iki kişiyi ormanda gömülmüş halde bulunca soruşturmayı derinleştirdi.

BABA - OĞUL KAYIPLARA KARIŞTI

Bu sırada Serkan A. ile babası İsmail A. kayıplara karıştı. Önce bir süre ormanda yaşayıp ardından da İstanbul'a kaçan baba oğlu, jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖZEL IŞIKLA İNCELENDİ

Soner ve Salim Çatma'nın tadilat yaptığı evde inceleme yapan jandarma ekipleri, duvarda ve eşyalarda kan izine benzeyen lekeleri fark edince özel ışık yöntemiyle inceleme yaptı. Olay sonra kan izlerini kapatabilmek için duvara sıva çekildiği, eşyaların ise temizlendiği ortaya çıktı. Olaya karıştığı iddia edilen anne D.A., M.G., F.Ç. ile E.Ö. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden anne D.A., M.G. ve E.Ö., yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Katil zanlısı Serkan A. ile babası İsmail A., anne D.A., M.G. ve F.Ç. hakkında kasten adam öldürme ile uyuşturucu madde ticareti suçlamalarıyla ikişer kez ağırlaştırılmış ömür boyu ile 10'ar yıl hapis cezası istemiyle açılan davada sanıklar, SEGBİS yöntemiyle yeniden hakim karşısına çıktı. Tutuksuz ve tutuklu sanıklar ile ölenlerin yakınları 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Öldürülen Soner ve Salim Çatma'nın yakınları, tutuksuz sanıkların da tutuklanmasını isteyerek bütün sanıklardan ayrı ayrı şikayetçi olduklarını söyledi. Tutuksuz sanıklar ise suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını istedi. SEGBİS ile duruşmaya katılan tutuklu sanıklardan İsmail A. ise suçsuz olduğunu öne sürerek bu güne kadar verdiği ifadeleri tekrar ettiğini söyledi.

SEGBİS ile duruşmaya katılan tutuklu sanık Serkan A. ise diyeceği bir şeyin olmadığını söyledi. Duruşma ise dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak : İHA/ZONGULDAK
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber