27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-18 17:13:49

Otopark görevlisinin ihmali genç doktoru canından edecekti

Fatih'te annesinin evine gittiğinde aracını otopark görevlisine teslim eden Doktor Selen Dehmen, görevlinin el frenini çekmediğini ve bu sebeple aracın kendisine çarptığını iddia etti. Olay esnasında yanında 6 yaşındaki kız çocuğu da bulunan Dehmen, bacaklarından yaralandı.

Otopark görevlisinin ihmali genç doktoru canından edecekti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fatih’te otopark görevlisinin el frenini çekmediğini ve bu sebeple aracın kendisine çarptığını öne süren Doktor Selen Dehmen, 6 yaşındaki kız çocuğunun da bu esnada yanında olduğunu belirterek, "Kızım benim başımda ‘Anne ölecek misin?’ diye ağladı" dedi.

'YOKUŞ BAŞINDA EL FRENİNİ ÇEKMEDEN ARAÇTAN İNDİ'

Olay, 23 Ekim Salı günü Şehremini Mahallesi Ahmet Vefik Paşa Caddesi'nde bulunan bir otoparkta meydana geldi. İddiaya göre, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan doktor olarak görev yapan 31 yaşındaki Selen Dehmen, annesinin Fatih’te bulunan evine gelerek otomobilini otoparka bıraktı. Misafirliğin ardından 6 yaşındaki kızıyla birlikte otoparka geri gelen Dehmen, görevlilerden aracını getirmesini istedi.

Kazanın meydana geldiği yokuş

Dehmen’in iddiasına göre otopark görevlileri otomobili yokuşun başına getirerek el frenini çekmeden araçtan indi. O sırada kadın sürücü, otomobiline binmek üzere ayağını içeri attı. Otomobilin kayması sonucu Dehmen, yere düşerek kafasını vurdu. Kazanın etkisiyle kürek kemiği kırılan Dehmen, 6 yaşındaki kızının gözü önünde yokuş aşağı sürüklenerek yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı genç doktoru İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kürek kemiği kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralar alan genç kadın tedavi edilerek bir gün sonra taburcu edildi. Doktor Selen Dehmen'in otoparkı işleten firmadan şikayetçi olduğu öğrenildi.

"ARACIN YERİNİ BEĞENMEDİĞİM İÇİN ÇOCUĞUMU BİNDİRMEDİM"

Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde acil tıp asistan doktoru olarak görev yaptığını ifade eden Selen Dehmen, “Son 1 aydır çalışamıyorum. 23 Ekim’de otoparka aracımı bıraktım. Almak için gittiğimde orada çalışan kişi kirişler ve dik rampadan dolayı kendisinin çıkarmasını teklif etti. Ben de kabul ettim. Yukarıda 6 yaşındaki kızımla beklerken aracı getirdi. Tam düze çıkmadan arka tekerler rampanın başında olacak şekilde bıraktı. Israrıma rağmen yarım metre daha gelmedi. O arada bayağı söylendi. Aracın yerini beğenmediğim için çocuğumu bindirmedim” dedi.

Doktor Selen Dehmen, kazanın ardından kürek kemiğinin kırıldığını öne sürdü.

"ÜSTÜM ÇOK KALIN OLDUĞUNDAN DERİN YARALANMADIM"

Otopark görevlisinin araçtan indikten sonra binmek için harekete geçtiğini söyleyen Dehmen, “Arkadaş indi. Ben ayağımı attım. Araç çok hızlı bir şekilde kaydı. Direkt düştüm ve kafamı vurdum. Kafamdan sıcak kanlar aktı. Bacakların üzerinden lastik geçti. Kapı açıldı. Menteşesinden çıktı ve karnımı yardı. Üstüm çok kalındı. Çok derin bir yaralanma olmadı. Ben yokuş boyunca aracın yanında sıkışarak dar bir yokuşta sürüklendim. Arabaya binmeye çalışmadım. Aracın içine girmem söz konusu olmadı. Kollarımı ve kafamı korumaya çalıştım. Kapı beni aşağı doğru süpürdü. Yokuş bittiğinde araba yavaşladı. Ben kendimi başka bir kiriş yanına atarak kurtardım” diye konuştu.

"KOLUMU DÜZGÜN KULLANAMIYORUM"

Olayın ardından hastaneye gittiğini ifade eden Dehmen, “Kafama dikiş atıldı. Pansuman yapıldı. Yapılan çekimlerde kürek kemiğimde kırık saptandı. Bir gün boyunca hastanede yattım. İç kanama ve beyin kanaması açısından takip edildi. Öyle bir sıkıntı olmadı. Taburcu edildim. Çok fazla ağrım olunca tekrar hastaneye başvurdum. Çekilen filmde kaslarda yırtık saptandı. Kolumu kaldıramıyorum. Çok ağrım vardı. Kolumu düzgün kullanamıyorum. Dolayısıyla çalışamıyorum” şeklinde konuştu.

Doktor Dehmen, kazanın ardından bir süredir çalışamadığını ve eğitiminin uzadığını belirtti.

KIZIM BAŞIMDA 'ANNE ÖLECEK MİSİN' DİYE AĞLADI

Kazadan sonra yaşananları anlatan Dehmen, “Kazadan sonra kazazedenin yerinden kalkmaması lazım. Bir doktor olarak bunu çok iyi biliyorum ama kızımı çağırmak için kalktım ve 3-5 adım yürüdüm. Kızım panik halinde trafiğe atlayabilirdi. O yanıma geldikten sonra yere uzandım. Kızım benim başımda ‘Anne ölecek misin?’ diye ağladı. Çocuğum gerçekten çok etkilendi. Hem benim için hem de onun için tramvatik oldu. İkimiz de kabuslar görüyoruz. Arabalardan, trafikten korkar olduk. Çok fazla dışarı çıkmıyoruz” dedi.

"RUHSATI, SİGORTASI VE KASKOSU YOK"

Otopark görevlilerinden şikayetçi olduğunu dile getiren Dehmen, “Bu işletmeden öğrendiğim kadarıyla ruhsatı yok. Aracımı yaptırmalarını istediğimde sigortasının ve kaskosunun olmadığını da öğrendim. Aracım serviste ve 3 aydan önce çıkmayacağını söylüyorlar. Çıktığında ağır hasarlı bir araç olacak. Çıksa da ne kadar kullanabilirim? Onu da bilmiyorum. Çok korkar oldum. 7-8 yıldır araç kullanan birisiyim. Çok da severdim” ifadelerini kullandı.

"BU İŞLETME HALA AÇIK"

Asistanlığının uzadığını söyleyen Dehmen, “Çalışamıyorum. Asistanlığım uzadı. Eğitimim aksıyor. Raporlu olduğum için maaşımda kesintiler oldu. Ağrılar, sızılar, kabuslar bir sürü şeyle boğuşurken orası ruhsatsız bir işletmeyken ve ben şikayetçi olmuşken, yaralamalı bir kazaya sebebiyet vermişken bu işletme hala açık. Gayet rahat işliyor. Ben orada ölsem bir şey fark etmeyecekti. Bu benim gerçekten çok zoruma gidiyor. Bir şey yapılmaması” dedi.

Etiketler