Tarih : 27.09.2021 - 09:10 Yorum : 0

Pandemi bildirisi yayınlayan savcının babası koronaya yenildi

Şanlıurfa‘nın Viranşehir ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut yayınladığı Esenlik Bildirisi’yle pandemi tedbirlerini eleştirdiği için görevden uzaklaştırılmıştı. Akbulut'un korona virüs tedavisi gören babası 65 yaşındaki Muammer Akbulut, hayatını kaybetti. Akbulut'un cenazesi İnegöl ilçesinde defnedildi.

Pandemi bildirisi yayınlayan savcının babası koronaya yenildi

Korona tedbirleri kapsamında alınan yasakların hukuka aykırı, aşıların ise sağlığa zararlı olduğunu ileri sürerek bunlara karşı re'sen soruşturma açtığını duyuran Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut görevinden uzaklaştırılmıştı.

'ESENLİK BİLDİRİSİ' YAYINLADI

Youtube üzerinden 28 dakikalık bir video yayınlayan ve Esenlik Bildirisi’yle pandemi tedbirlerini eleştiren Eyüp Akbulut, çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Akbulut’un geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını duyurmuştu.

BABASI KORONA NEDENİYLE ÖLDÜ

Savcının babası Muammer Akbulut, korona tedavisi gördüğü Bursa Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Akbulut'un cenazesi, Turgutalp mahallesi Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Mahmudiye mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.

(Muammer Akbulut)

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber