Tarih : 04.06.2021 - 09:43 Yorum : 0

Polisi bıçaklayan şahıs hakkında müebbet hapis istemi

Kadıköy'de polis memuru Osman Şahal'ı sırtından ve karnından bıçaklayan Hakan Esertaş hakkında müebbet hapis istemi ile dava açıldı.

Olay, geçtiğimiz Eylül ayının 2’si gecesi saat 03.30 sularında Kadıköy'de yaşandı.

Bir arkadaşı ile parkta oturan Hakan Esertaş, tekel bayiini arayarak sipariş verdi. 145 lira tutan siparişi tekel bayiinde kurye olarak çalışan Ruslanbek Rajabov (23) götürdü. Esertaş, kuryeye 200 lira verdi. Rajabov, yanında bozuk para olmadığını ancak, yakındaki bir siteye sipariş götüreceğini, kendisi ile birlikte gelmesi halinde paranın üstüne orada verebileceğini söyledi.

KURYEYİ DARP ETTİ

Esertaş, Rajabov’un motosikleti ile olayın yaşandığı çok katlı sitenin önüne geldi. Bu sırada Esertaş ile kurye arasında tartışma yaşanmaya başladı. Esertaş, kuryeyi darp etmeye başladı.

O esnada, işe gitmek üzere hazırlanan polis memuru Osman Şahal, seslerin yükselmesi ile birlikte aşağıya baktı. Şahal, Esertaş’a yönelik, kuryeyi darp etmemesi için uyardı.

POLİS MEMURUNU BIÇAKLADI

Kuryeyi darp edilmekten kurtaran Şahal, dakikalar içinde Esertaş’ın saldırısına uğradı. Esertaş, 16 yıllık polis memurunu önce sırtından, sonra karnından bıçakladı. Yaşanan arbedede sitenin güvenlik görevlisi Cemil G. ise hafif yaralandı.

MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Esertaş ve yanındaki kişi uzaklaştırılmaya çalışıldı. Esertaş bu esnada, cebinden çıkardığı bıçakla Şahal’a saldırmaya başladı. Şahal’ı kasığından ve sırtından bıçaklayan Esertaş, olaydan saatler sonra yakalandı. Hayati tehlike yaşayan Şahal hastaneye kaldırıldı.

Tedavisi aylarca süren Şahal, uzun süre sonra normal yaşama dönebildi. Olaydan bir gün sonra Esertaş tutuklandı. Yürütülen soruşturma sonrası Hakan Esertaş tutu hakkında ‘kasten öldürme’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından dava açıldı.

Müebbet hapis istemi ile yargılanan Esertaş dün, İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada hakim karşısına çıktı.

KURYE İFADE DEĞİŞTİRDİ

Olaya ilişkin yürütülen soruşturmada ifadesi alınan Özbek asıllı Ruslanbek Rajabov, polise verdiği ifadede kendisini darp eden ve yağmalayan Esertaş’tan şikâyetçi olduğunu söyledi. Ancak, Rajabov bir süre sonra şikâyetinden vaz geçti. Rajabov, Kendisini darp eden kişiyi ise teşhis edemediğini öne sürdü. Öte yandan, Şahal’ın avukatları, kurye Rajabov’un çalışma izninin ve ehliyetinin olmadığını tespit etti.

Kadıköy’de erkek arkadaş şiddeti Kadıköy’de erkek arkadaş şiddeti Kadıköy’de sokak ortasında erkek arkadaşı tarafından darp edildiği iddia edilen genç kız çevredeki vatandaşların araya girmesi sonucu kurtarıldı.

Kadıköy’de kazaya karışan şahısların yol ortasında kavgası Kadıköy’de kazaya karışan şahısların yol ortasında kavgası Kadıköy’de yol üzerinde seyir halinde olan lüks otomobil sürücüsü ile taksici çarpıştı. Taraflar birbirlerine girince hem polis hem de vatandaşlar kavgayı ayırmaya çalıştı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kaynak : İHA
Etiketler : Polis Kadıköy Yaşam
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber