2021-10-29 09:41:26

Radardan kurtulmak için plakaya düzenek kurdu! Ceza üstüne ceza yedi

İstanbul’da, bir kontrol noktasında polis ekiplerince şüphe üzerine durdurulan kamyonda, radara yakalanmamak için plakayı gizleyen düzenek bulundu. Polisleri bile şaşkına çeviren olayda, araç sahibine ceza yağdı.

Radardan kurtulmak için plakaya düzenek kurdu! Ceza üstüne ceza yedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da, bir kontrol noktasında polis ekiplerince şüphe üzerine durdurulan kamyonda, radara yakalanmamak için plakayı gizleyen düzenek bulundu. Polisleri bile şaşkına çeviren olayda, araç sahibi sürücüye ceza yağdı.

Radara yakalanmamak için kamyon plakasına kurulan düzenek polisi bile şaşkına çevirdi. Tuzla'ya giriş çıkış güzergahlarında rutin uygulama ve kontrol noktaları oluşturan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, durumundan şüphelendikleri bir kamyonu durdurdu. Kontrol noktalarından birinde durdurulan kamyonda inceleme yapan polis, plakanın ileri geri ayrıldığını gördü.

PLAKAYI GİZLEYEN DÜZENEK BULUNDU

İncelemede, kamyonun şoför mahallinden plakaya kadar uzanan çelik halatlı bir düzenek kurulduğu, içerden de bu düzenek ile plakanın istendiği zaman gizlenebilir şekilde ayarlandığı tespit edildi.

Kamyon plakasının sabit olmadığını ve öne arkaya ters dönerek kapandığını fark eden polis, düzeneğin, hız kontrolü yapılan bölgelerde radar kameralarından gizlenerek trafik cezalarından kurtulmak için kurulduğunu belirledi.

Kamyonu otoparka çeken polisler, kamyonun aynı zamanda sahibine “Plakayı Okunmamasını Sağlayacak Şekilde Değişiklik Yapmak” ve “Yetki Belgesiz Kullanmak” suçundan ceza kesti.

 

Etiketler