2022-01-27 17:04:23

Saç ekimi ölümle sonuçlanan İbrahim Gül’ün davasında karar

İtalya’da kuaför olarak çalışan ve İstanbul’a saç ektirmek için geldiği özel hastanede hayatını kaybeden İbrahim Gül’ün davasında karar açıklandı.

Saç ekimi ölümle sonuçlanan İbrahim Gül’ün davasında karar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İtalya’da kuaför olarak çıkan 27 yaşındaki İbrahim Gül, 11 Eylül’de saç ektirmek için geldiği İstanbul’da özel bir hastanede ameliyat esnasında hayatını kaybetti. Gül’ün dayısı Ahmet Yiğit, hastanenin ölümden 7 saat sonra bilgi verdiği ve saç ekimi için ödenen parayı geri ödedikten sonra kendileriyle bir daha ilgilenmediklerini söyledi.

6 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENMİŞTİ

Yapılan soruşturma çerçevesinde 1 başhekim ve 1 doktorun bulunduğu 4 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. İddianamede, hastane başhekimi Çağrı Serdar Elgörmüş, doktor Mehmet Albayrak ve anestezi teknikerleri Evin Baykuşak ile Şehnaz Çelebi hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan ayrı ayrı 6 yıla kadar hapis cezası talep edildi. 

ADLİ TIP RAPORU AÇIKLANDI

Duruşmada Adli Tıp Kurumundan maktulün ölüm nedenine ilişkin raporun dava dosyasına ulaştığı açıklandı. Raporda İbrahim Gül’ün "akut koroner sendrom" sonucu hayatını kaybettiği ve ölüm ile saç ekimi arasında bir neden sonuç ilişkisi bulunmadığı belirtildi.

MAHKEMEDEN BERAAT ETTİ

Duruşmada savunması sorulan tutuksuz sanık Çağrı Serdar Elgörmüş ise hastanenin tam donanımlı olduğunu söyleyerek, “Herhangi bir cihaz ya da ilaç eksiği olan bir hastane değildir. Zaten tıbbi anlamda ben maktul fenalaşınca bizzat müdahale ettim. Hastanın koroner kalp damarı tıkalıydı. Bende veya hastanemizde bir kusur yoktur. Beraatimi istiyorum” şeklinde konuştu. Diğer sanık Mehmet Albayrak da suçsuz olduğunu söyleyerek beraatini istedi. Mahkeme sanık savunmalarının ardından kararını açıkladı. Mahkeme heyeti hastane başhekimi Çağrı Serdar Elgörmüş, doktor Mehmet Albayrak ve anestezi teknikerleri Evin Baykuşak ile Şehnaz Çelebi hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan dava açılmış ise de sanıkların kusurlarının bulunmamış olması nedeniyle beraat etmelerine karar verdi.

Etiketler