Tarih : 17.06.2021 - 14:45 Yorum : 0

Sağlık personeline şiddet dur durak bilmiyor: Hastanede yumruklu saldırı

​Samsun'da sağlık personeli hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Sağlık personeline şiddet dur durak bilmiyor: Hastanede yumruklu saldırı

Sağlık personellerine çirkin saldırılar dur durak bilmiyor. Pandemi dönemi süresince canla başla çalışan sağlık personellerine karşı şiddet devam ediyor. Son olay Samsun'da yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, fıtık ameliyatı olan ve 3 gündür hastanede tedavi gören Ö.A.'nın (55) taburcu olmasına karar verildi.

"CANINI YAKTIN YUMRUĞU"

Bu sırada sağlık memuru Hamza D. (56), Ö.A.'ya pansuman yaptığı sırada Ö.A. pansuman bandının canını yaktığını ileri sürüp tepki gösterdi.

Bu sırada hasta Ö.A.'nın oğlu T.A.'nın (27), sağlık memuru Hamza D.'nin yüzüne yumruk attığı iddia edildi.

Yüzünden ve kolundan yaralanan sağlık memuru Hamza D. görev yaptığı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı. Hamza D.'ye 7 gün iş göremez raporu verildi.

T.A. ise İlyasköy Polis Merkezi ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hastayı indirip sağlık personelini kaçırdılar Hastayı indirip sağlık personelini kaçırdılar Erzurum Tekman'da GPS bağlantısının kesildiği ambulanstaki 3 sağlık personelinin kaçırıldığı bildirildi.

Sağlık personeline otobüs şoföründen çirkin cevap Sağlık personeline otobüs şoföründen çirkin cevap Koronavirüs ile mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık çalışanları ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını anlatırken bindikleri araçlarda da kurallara uyulmamasına tepki gösterdi. Bir otobüs şoförüyle yaşadığı tartışmayı anlatan sağlık personeli Suna Işık, "Şoför bey siz neden maskesiz alıyorsunuz dedim, ‘E ne yapayım almayayım mı, siz sağlık personelleri bedavadan biniyorsunuz konuşmayın biz aç kaldık, siz mi bizim paramızı veriyorsunuz’ dediğini anlattı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber