2021-11-10 12:31:28

Samuray kılıçlı saldırgan, genç kadını öldürdü

1 aylık eğitim için Ankara'dan İstanbul'a gelen mimar Başak Cengiz, Ataşehir'de Göktuğ B.’nin samuray kılıçlı saldırısına uğradı. Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan Başak Cengiz, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yakalanarak gözaltına alınan cinayet zanlısı Göktuğ B.'nin, akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü.

Samuray kılıçlı saldırgan, genç kadını öldürdü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ataşehir'de samuray kılıçlı saldırıya uğrayan 28 yaşındaki Başak Cengiz’in yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mimarlık mesleğini icra eden 28 yaşındaki Cengiz’in nişanlı olduğu, 1 ay sürecek eğitim nedeniyle Ankara’dan İstanbul'a geldiği öğrenildi

SAMURAY KILICIYLA YARALADI

Dün akşam saat 19.00 sıralarında Ataşehir’de Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak’ta akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Göktuğ B., eğitimden çıktıktan sonra yolda yürüyen 28 yaşındaki Başak Cengiz'i takip etti, ardından çantasından çıkardığı samuray kılıcıyla saldırarak ağır yaraladı.

Saldırıda ağır yaralanan Başak Cengiz kanlar içinde kaldı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı kadın, Ataşehir'de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Cengiz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olaya tanık olan bir site sakini, "Buraya gelen polis ekiplerini görünce park halindeki araçlarda bir arama yaptıklarını zannettim. Meğerse araçların önünde cinayet gerçekleşmiş. Şüpheli adam elindeki bıçakla kadına saldırmış. Hatta bıçak değil kılıç. Kadını burada katlediyor. Hemen sonrasında çok sayıda polis geldi" dedi.

Başak Cengiz

ZANLI YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Cinayet zanlısı Göktuğ B. ise Ataşehir Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen zanlı, Ataşehir Örnek Polis Merkezi'ne götürüldü.

1 AYLIK EĞİTİM İÇİN ANKARA'DAN GELMİŞ

Öte yandan mimarlık mesleğini icra eden 28 yaşındaki Başak Cengiz’in nişanlı olduğu, 1 ay sürecek eğitim nedeniyle Ankara’dan Ataşehir’deki Finans Merkezine geldiği ve bir otelde kaldığı, eğitiminin ise Cumartesi günü sonlanacağı öğrenildi.

Saldırgan Göktuğ B.’nin ise özel bir sitede tek başına kirada yaşadığı ve insanlarla fazla diyaloğa girmeyen bir kişi olduğu öğrenildi.

Etiketler