2021-10-07 14:00:35

Nişanlısına sarkıntılık eden adamı öldüren zanlıya 18 yıl hapis istemi

Kocaeli'de birlikte alkol aldığı adamı 'nişanlısına sarkıntılık yaptığı' gerekçesiyle bıçaklayarak ölümüne sebep olan zanlı hakkında, 'haksız tahrik altında kasten öldürme' suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Nişanlısına sarkıntılık eden adamı öldüren zanlıya 18 yıl hapis istemi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kocaeli'de birlikte alkol aldıkları kişiyi bıçaklayarak öldüren zanlı hakkında mütalaa verildi. Cumhuriyet savcısı, maktulü 'nişanlısına sarkınlık yaptığı' gerekçesiyle öldürdüğünü iddia eden şüphelinin 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını, nişanlısının ise beraatını talep etti.

17 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Ortaburun Mahallesinde meydana gelen olayda, 55 yaşındaki Aydın Memiş'ten haber alamayan komşuları, evine giderek Aydın'ı kontrol etmek istedi. İçeri giren vatandaşlar Memiş’in yerde hareketsiz şekilde yattığını gördü. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

BIÇAĞI SOBAYA ATIP YAKMIŞ

Ekipler, 55 yaşındaki Aydın Memiş’in bıçaklanarak hayatını kaybettiğini belirledi. Jandarma ekiplerince başlatılan incelemede, Memiş’in cinayetten önce en son Bahadır A. ile nişanlısı Sultan A. ile birlikte alkol aldıklarını ve tartıştıklarını tespit edildi. Gözaltına alınan iki şüpheliden Bahadır A. ifadesinde, Memiş'i nişanlısına sarkıntılık yaptığı için bıçaklayarak öldürdüğünü ve daha sonra suç aleti bıçağı sobaya atıp Memiş'in cep telefonunu alarak kaçtığını söyledi.

Nişanlı çift, karakoldaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dava sürecinde Sultan A.'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanıkların yargılanmasına, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma salonunda taraf avukatları ve tutuklu sanık Bahadır A. hazır bulunurken, tutuksuz sanıklardan Sultan A. duruşmaya katılmadı. Olayla ilgili mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Sultan A.’nın Aydın Memiş’i "kasten öldürme" suçuna iştirak ettiğine dair herhangi bir delil bulunmadığından beraatını, tutuklu sanık Bahadır A.’nın ise suçu haksız tahrik altında işlediği anlaşıldığından 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, Bahadır A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etiketler