Tarih : 16.08.2021 - 19:32 Yorum : 0

Son dakika! Sel felaketinde acı haberler üst üste geliyor: Bilanço ağırlaşıyor

Son dakika haberine göre: AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre; sel nedeniyle 3 ilde toplam can kaybı sayısı 74'e yükseldi. Sel bölgesinde haklarında kayıp ihbarında bulunulanlar için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan Kastamonu'daki Ölçer Apartmanı müteahhidinin mal varlığına tedbir konuldu.

Son dakika! Sel felaketinde acı haberler üst üste geliyor: Bilanço ağırlaşıyor

AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre toplam can kaybı sayısı 74'e yükseldi. Kastamonu'da can kaybı sayısı 62 oldu. Sinop’ta 11 ve Bartın’da ise 1 can kaybı var.

MÜTEAHHİDİN MAL VARLIĞINA TEDBİR KOYULDU

Sel felaketinde çöken 8 katlı Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi Mehmet Ö'nün mal varlığına tedbir koyuldu. İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca selden etkilenen binalarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Ölçer Apartmanı'nı 3 yıl önce yapan Mehmet Ö. hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Soruşturma kapsamında Mehmet Ö.'nün mal varlığına da tedbir koyulduğu belirtildi. İlçede Sınarcık Mahallesi'nde ofisi bulunan ve Ezine Çayı kenarında başka apartmanın teras katında oturan Mehmet Ö., selin ardından ailesiyle ilçeden ayrılmıştı.

TSK SEYYAR KÖPRÜ KURDU

Selin en çok vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yıkılan ve zarar gören binalar ile çevredeki yapılarda arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. İlçede yıkılan köprünün TSK tarafından seyyar köprü kuruldu.

Son dakika haberinin ayrıntılar hazırlanıyor...

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber