22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %44
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-09-03 14:59:42

Selin izlerinin silinmeye çalışıldığı Ayancık'ta kuvvetli yağış

Sinop’un Ayancık ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan yağış bugün öğle saatlerine kadar etkisini gösterdi. Ayancık'ta metrekareye 33 kilogram yağış düştü.

Selin izlerinin silinmeye çalışıldığı Ayancık'ta kuvvetli yağış
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sel felaketinin izlerinin silinmeye çalışıldığı Ayancık'ta dün gece saatlerinde başlayan yağış bugün öğle saatlerine kadar devam etti.

Sokaklarda su birikintileri oluşturan yağış selin sokaklara taşıdığı toprak ile birlikte yeniden çamura dönüştü. Neyse ki yağış Ayancık Çayı’nda bir olumsuzluğa sebep olmadı.

METREKAREYE 33 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgiye göre, Ayancık'ta son 24 saatte metrekareye 33 kilogram yağış düştü. Hafta sonu için yağış beklenmeyen ilçede hafta içi ise ara ara yağışların olabileceği bekleniyor.

Vatandaşlardan Rafet Özkan, “Ayancık’ta devletimiz milletimize el uzattı. Yaraları sarmaya başladı. İnşallah daha iyi olacak. Allah hepsinden razı olsun. Her yönden bize yardımcı oluyorlar. En fazla Cevizli Mahallesi etkilenmişti. Hastanemiz ve Cevizli Mahallemiz sular altında kalmıştı. Şu durumda yollarımız açıldı büyük ölçüde temizlik yapıldı. Selden sonra hava iyi gidiyordu. Yerler biraz sakinleşmişti. Ama yağışla birlikte yine çamur içindeyiz. O kadar da olacak. Yapacak bir şey yok. Bu geceden beri az az yağıyordu. Ara sıra şiddetli devam etti. Kaç gündür hizmet verildi temizlendi ama o hizmet şimdi yine çamur içinde kaldı” dedi.

Etiketler