Tarih : 24.05.2021 - 09:39 Yorum : 0

Şiddetli fırtına seralara zarar verdi, ağaçları devirdi

Meteoroloji tarafından hava durumu ile ilgili yurdun farklı kesimleri için şiddetli fırtına uyarıları yapılmıştı. Etkili olan yağışlarda Ardahan beyaza büründü. Şiddetli fırtınanın etkisiyle ağaçlar devrildi.

Şiddetli fırtına seralara zarar verdi, ağaçları devirdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava durumu ile ilgili yurdun farklı kesimleri yağış, şiddetli ve sağanak uyarıları yapılmıştı.

SERALAR ZARAR GÖRDÜ, AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Ardahan kent merkezinde sağanak yağış köylerde dolu olarak etkili oldu. Her yer bir anda beyaza büründü. Şiddetli fırtınanın yaşandığı Çataldere köyünde seralar zarar gördü, ağaçlar devrildi.

TÜM ARAZİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

Ardahan'da sağanak ile başlayan yağmurun yerini doluya bırakması ile tüm arazi beyaza büründü. Yağış bir saat boyunca devam etti. Ardahan Çataldere köyünde ikamet eden Tayfur Kılıç, sağanak gök gürültülü yağış sonrası dolunun başlaması ile evinin önünün beyaza bürünmesini görünce telefonu ile dolu yağışını kayda aldı. Köyde etkili olan dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar nedeniyle seralar büyük zarar görürken ağaçlar yola devrildi. Ağaçları köylüler kendi imkanlarıyla yoldan kaldırdı. Köy muhtarı Atanur Kılıç da ilkbahar da yağmur beklerden kar sürprizi ile karşılaştıklarını söyledi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber