2021-09-19 14:38:05

Antalya'da dehşet: 'Sigortam yatırılmadı' deyip rehin aldığı ustasının boğazını kesti

Antalya'da bir restoranda garson olarak çalışan Kamil Tarık A., işverenin sigortasını yatırmadığı iddiasıyla ustabaşını rehin aldı. Boğazına bıçak dayadığı ustasını kan revan içinde bırakan garson ikna edilemeyince rehine kendi çabasıyla kaçarak kurtuldu.

Antalya'da dehşet: 'Sigortam yatırılmadı' deyip rehin aldığı ustasının boğazını kesti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir restoranda çalışan ve işvereninin sigortasını yatırmadığını iddia eden garson, boğazına bıçak dayadığı ustasını rehin aldı. 4 saat boyunca ikna edilmeye çalışılan garson, rehinenin kaçmasıyla etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Bahçelievler Mahallesi Sorgun Bulvarı üzerinde bulunan bir restoranda yaşanan olayda, restoranda garson olarak çalışan Kamil Tarık A., gece saat 04.30 sıralarında mutfak bölümünde ustabaşı Lütfü Salman’ı boğazına dayadığı iki bıçakla rehin aldı. İşyeri sahibinin sigortasını yapmadığını iddia eden Kamil Tarık A., ustabaşının hiçbir suçu olmadığını, sigortasının yapılmaması nedeniyle böyle bir şeye kalkıştığını söyledi.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ ÇAĞRILDI

Olay yerine gelen polisler, yaklaşık 1 saat boyunca Kamil Tarık A.'yı ustabaşıyı bırakması için ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı. İşyerinden çıkarak ustabaşının boğazında bıçak dayalı şekilde Sorgun Bulvarı'ndan çevreyolunu geçen şahıs, D-400 karayolu kenarında bulunan alışveriş merkezinin kapısına gelerek olaya burada devam etti. İkna çabaları sonuç vermeyince olay yerine Antalya’dan Özel Harekat polisleri çağrıldı.

4 SAATLİK İKNA ÇABALARI DA SONUÇ VERMEDİ

Özel Harekat polisleri çevrede gerekli önlemleri alırken, Kamil Tarık A.'yı ikna çabaları bir sonuç vermedi. Yaklaşık 4 saat devam eden rehine olayı sırasında Kamil Tarık A.'nın zaman zaman su istediği, suyu kendisi içtikten sonra ustabaşıya da içirdiği, sigara yakıp yine ustabaşıya içirdiği gözlendi. 4 saatin sonunda Kamil Tarık A.'nın bir anlık dalgınlığından yararlanan ustabaşı Lütfü Salman her şeyi göze alıp yanından uzaklaşırken, polisler aynı anda Kamil Tarık A.'nın üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi.

KIYAFETLERİ KAN İÇİNDE KALDI

Boğazında kesikler oluşan üzerindeki kıyafet tamamen kan olan ustabaşı, 112 sağlık ekibi tarafından ambulansa alındı. Ustabaşı ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Polisler tarafından etkisiz hale getirilerek kelepçele takılan Kamil Tarık A. polis aracına götürülürken, olay nedeniyle işyerlerine giremeyen AVM çalışanları ve vatandaşlar zanlıya tepki gösterdi.

Etiketler