2022-05-27 20:15:00 | Son Güncelleme : 2022-05-27 22:07:33

Silahlı banka soygunu: 80 bin dolar çalıp kaçtılar

Beylikdüzü’nde motosikletli iki soyguncu girdiği bankadan 80 bin dolar para çalarak kayıplara karıştı. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

Olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadı.

İstanbul Beylikdüzü'nde, banka şubesine kapanma saatlerinde motosikletle gelen silahlı iki soyguncu, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Soyguncular, banka şubesinden aldıkları 80 bin dolarla olay yerinden kaçtı.

HIZLA OLAY YERİNDEN KAÇTILAR

Saat 17.00 sıralarında Beylikdüzü OSB Mahallesi Açelya Caddesi’nde, mesai saatleri içinde motosikletle gelen ve henüz kimlikleri belirlenemeyen silahlı 2 şahıs bir bankanın içine girdi. İçeride çalışan personeli silahla tehdit ederek kasadan 80 bin dolar çalan şahıslar hızla olay yerinden uzaklaştı.

YARALANMA VE CAN KAYBI OLMADI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alarak bankanın içinde inceleme yaptı. İçeride parmak izi ve bazı delilleri toplayan polis, bunları incelemek üzere Emniyet’e geçti.

Öte yandan, olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmazken, ekipler kaçan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

CÜZİ MİKTARDA PARA ALINMIŞ

Çevre işletmede personel olan Soner Yıldırım, “2 kişilermiş sanırım. Mesai saatinde giriyorlar. Neyle kaçtıkları henüz belli değil. İnceleme yapıyorlar içeride. Silah sesi duymadık özellikle. Yaralanan yok. Cüzi miktarda para alınmış” dedi.