Tarih : 20.10.2021 - 10:17 Yorum : 0

Son dakika: Başkent’te MTA bahçesinde doğal gaz patlaması

Son dakika: Ankara-İnönü Bulvarı MTA kampüsü yakınında doğalgaz patlaması meydana geldi. İhbarlar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Ekipler alevler müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadığı öğrenildi.

Ankara’da Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün bahçesinde doğal gaz patlaması meydana geldi.

CAN KAYBI YAŞANMADI

Ankara-Eskişehir yolu üzerinde yer alan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün (MTA) bahçesinde duyulan şiddetli patlama sesiyle irkilen Başkentliler hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, yaşanan doğal gaz patlamasının ardından çıkan alevlere müdahale edildi. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadığı öğrenilirken, güvenlik güçleri bölgede önlem alarak yolu araç trafiğine kapattı. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

MTA Genel Müdürlüğü tarafından Twitter'dan yapılan açıklamada ise, "Kurumumuz ısı santralinde meydana gelen patlama sonucunda herhangi bir yaralanma ve can kaybı bulunmamaktadır. Olaya müdahale edilmekte olup, kontrol altına alınmıştır" denildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "MTA Genel Müdürlüğü Yerleşkesindeki doğal gaz iletim hattında oluşan gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamaktadır" denildi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Ankara Doğal Gaz Patlama
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber