15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-21 15:01:26

Son dakika| Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı: 1 hafta sürecek

Son dakika haberi: Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova’da bugünden başlayarak yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisine girecek. Soğuk hava dalgası Pazar (23.01.2022) günü şiddetini artırarak, önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.

Son dakika| Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı: 1 hafta sürecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son bilgilere göre, Soğuk hava dalgası Pazar günü şiddetini artırarak, önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olacak. Yapılan uyarıların ardından Edirne'den giriş yapan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.

YOĞUN KAR UYARISI: 1 HAFTA SÜRECEK

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova’da bugünden başlayarak yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisine girmesine bağlı olarak, soğuk hava dalgasının Pazar (23.01.2022) günü şiddetini artırarak, önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi

KAR EDİRNE'DEN GİRİŞ YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava tahminlerine göre, bugün itibariyle Marmara bölgesi başta olmak üzere yurdun batı kesimleri kar yağışına teslim olacak. Edirne'nin Lalapaşa ilçesinin Bulgaristan'a sınır köylerinde sabah saatlerinde başlayan sağanak, yerini kar yağışına bıraktı.

HER YER BEYAZA BÜRÜNDÜ

Etkili olan kar yağışıyla birlikte her yer beyaza büründü. Lalapaşa ilçesinde bulunan Balkanlara açılan sınır kapısı Hamzabeyli yolunda da kar yağışı etkili oluyor.

Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunun trafiğe kapanmaması için karayolları ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Kar yağışının etkisini artırarak devam edeceği tahmin ediliyor.

 

Etiketler