Tarih : 06.12.2021 - 11:31 Yorum : 0

Vatandaşların canını tehlikeye attı, marifetmiş gibi sosyal medyada paylaştı

Konya’da vatandaşların canını tehlikeye atarak drift yapan maganda, marifetmiş gibi bunu sosyal medya hesabından paylaştı. Polis ekipleri tarafından tespit edilerek yakalanan magandaya 6 bin 700 lira para cezası kesildi.

Vatandaşların canını tehlikeye attı, marifetmiş gibi sosyal medyada paylaştı

Konya’da İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen bir ihbar üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Vatandaşların canını tehlikeye atarak dirft yapan maganda, marifetmiş gibi bunu sosyal medya hesabından paylaştı.

2 AY TRAFİKTEN MEN, 6 BİN 700 TL CEZA

Görüntüleri inceleyen trafik ekipleri, aracın plakasını tespit etti. Ardından araca ve sonrasından sürücüyü tespit eden trafik ekipleri, trafik magandası sürücü M.Ş.’ye Karayolları Trafik Kanunu'nun 67/1D (herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi -DRIFT-) maddesinden 6 bin 700 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca drift yapılan araç ruhsat sahibi A.Ş.’ye teslim edilirken, M.Ş.’nin sürücü belgesine de 60 gün (2 ay) süreyle el konuldu.

Etiketler : Ceza Trafik Dirft Konya
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber