2021-11-28 18:15:05

Sosyal medyadan helallik isteyen türkücü kansere yenik düştü

Çorum'un Osmancık ilçesinde uzun süredir kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği sanatçısı Alişan Çıplak, sosyal medya hesabından helallik istedi. Çıplak, helallik istedikten 4 ay sonra vefat etti. Vefat haberi ilçe halkını üzüntüye boğdu.

Sosyal medyadan helallik isteyen türkücü kansere yenik düştü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sosyal medya hesabından helallik istedikten sonra vefat eden Türk Halk Müziği sanatçısı 67 yaşındaki Alişan Çıplak, sevenlerini üzüntüye boğdu. Osmancık Devlet Hastanesi’nden emekli olan Çıplak, son 2 yıldır kanser hastalığı ile mücadele ediyordu.

'HATIRA OLSUN DOSTLARIMA'

Alişan Çıplak, 1 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli paylaşım kardeşlerim iki yıldır mücadele ettiğim kanser sonunda beni yatağa düşürdü. Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler versin. Hakkımı sizlere helal ediyorum. Allah'ın takdiri ne ise ona inancımız ve imanımız tamdır. Hayırlı dualarınızı bekliyorum. Allah'a emanet olunuz" ifadelerini kullanan, "Unutulmamak amacıyla hatıra olsun dostlarıma" paylaşımı ile seslendirdiği "Huri Melek misin?" türküsüyle helallik istedi.

Türk Halk Müziği'ne uzun yıllar emek ve gönül veren Alişan Çıplak, kanser hastalığına yenik düşerek bugün vefat etti.

Vefat haberi ilçe halkını üzüntüye boğan Çıplak’ın cenazesi, yarın öğle namazını müteakiben Büyük Cami'de kılınacak cenaze namazından sonra Asri Mezarlığa defnedilecek.

Alişan Çıplak

Etiketler