25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-26 12:54:32

Şubat'ın ilk haftası İstanbul için kar uyarısı... 32 kent alarmda! İşte son durum

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından yurdu etkisi altına alan kar yağışı etkisini arttırarak devam edecek. Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre bugün 32 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Öte yandan Pazartesi günü ile İstanbul'a giriş yapan kar yağışının Perşembe günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. İstanbul'da karın yerini yağmura bırakacağı ifade edilirken yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının yolda olduğu bildirildi. Meteoroloji uzmanları yeni sistemin Şubat ayının ilk haftasında Marmara bölgesini etkisi altına almasını bekliyor.

Şubat'ın ilk haftası İstanbul için kar uyarısı... 32 kent alarmda! İşte son durum
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıların ardında yurt genelinde kar yağışı etkili olurken İstanbullular kar esareti yaşadı. Perşembe gününe kadar İstanbul'da etkisini gösterecek olan kar yağışları öğle saatlerinden sonra şehri terkedecek. Fakat Meteoroloji'den yapılan uyarılarda İstanbul'u etkisi altına alacak yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası için Şubat ayının ilk haftasına dikkat çekildi. 

İSTANBUL'DA KAR GİDİYOR, YAĞMUR GELİYOR

İstanbul'da bugün sabah saatlerine kadar orta kuvvette kar yağışlarının süreceğini belirten Macit, "Çarşamba sabah başlayarak üç gün boyunca İstanbul'da buzlanma ve don olayı yaşanacak. Dolayısıyla vatandaşların ulaşımda bu uyarıyı dikkate almasını istiyoruz. Hafta sonu yağışları İstanbul'da yağmur şeklinde olacak." diye konuştu.

YENİ SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA DALGASI YOLDA

İstanbul'u etkisi altına alacak yeni bir soğuk ve yağışlı dalgası ise yolda. Meteoroloji uzmanları Şubat ayının ilk haftası (4-6 Şubat) için yeni bir soğuk hava dalgasının ülkemizi etkisi altına almasını bekliyor.

Şubat ayının ilk haftasına ilişkin bazı tahminlerin ortaya çıktığını belirten Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, 'Şubat ayının ilk günlerinde de Marmara için kar olasılığı var. Bu sistemi takip ediyoruz. Bu bizim zor geçireceğimiz bir kış olacak. O yüzden Şubat ayındaki kar olasılığı için hazırlıklı olalım.'' dedi.

32 KENTE SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün beklenen yağışlar nedeniyle 32 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu.

 

Etiketler