2021-11-15 19:20:16

Sümeyye Erdoğan Bayraktar'dan Başak Cengiz'in ailesine taziye! Beyhan Cengiz: Diğer anneler için ayaktayım

Kadın ve Demokrasi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İstanbul’da kılıçlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Başak Cengiz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Acılı anne Beyhan Cengiz, “Acımı odaya kilitledim. Diğer anneler benim gibi yanmasın diye ayakta duruyorum. Annelik görevim bitmedi” ifadelerini kullandı

Sümeyye Erdoğan Bayraktar'dan Başak Cengiz'in ailesine taziye! Beyhan Cengiz: Diğer anneler için ayaktayım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Ataşehir’de uğradığı kılıçlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Başak Cengiz gözyaşları ile son yolculuğuna geçtiğimiz günlerde uğurlandı. Kadın ve Demokrasi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu. KADEM’den yapılan açıklamada failin cezasız kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“BU KATİLİN İDAM EDİLMESİ LAZIM”

Acılı anne Beyhan Cengiz, yaptığı açıklamada, “Acımı odaya kilitledim. Diğer anneler benim gibi yanmasın diye ayakta duruyorum. Annelik görevim bitmedi. Düzeleceğini bilsem, imanlı olacağını bilsem affetmeye bile razıyım ama bunun idam edilmesi lazım. Düşmanım yok ama Allah düşmanıma bile böyle acı vermesin." ifadesini kullandı. Bayraktar'ın elini tutan Beyhan Cengiz, "Bugün kızım burada olacaktı. Şu anda senin elini tuttuğum gibi onun ellerini tutacaktım." dedi.

AİLE SALDIRI ANININ GÖRÜNTÜLERİNİ KALDIRMASINI İSTEDİ

Başak Cengiz'in nişanlısı Mahir Mızrak'a da taziyelerini ileten Bayraktar, cinayet zanlısının en ağır cezayı alması için sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydetti. Cengiz ailesinin yakınları ise genç kızın saldırıya uğradığı anlara ilişkin görüntülerin sosyal medya ve haber sitelerinden kaldırılmasını istedi. Dua edilmesinin ardından Sümeyye Erdoğan Bayraktar, anne Beyhan Cengiz'e Kur'an-ı Kerim hediye etti. Kızının çeyizine ilk olarak Kur'an-ı Kerim koyduğunu belirten anne Cengiz, "Kızım Kur'an ile süslendi. Kur'an elbisesi oldu, tacı oldu eminim." dedi.

 

Etiketler