24˚
İstanbul
24˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
24˚/16˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-19 15:17:24

Taksici aracında unutulan para dolu valizi sahibine ulaştırdı

Sarıyer’de Almanya'dan gelen bir yolcu bindiği takside 1 milyon 800 bin lirasını unuttu. Taksici, içi para dolu olan çantayı sahibine ulaştırmaya çalışırken, paranın sahibi ise çantayı bulmak için polis ekiplerine haber verdi. Polis ekipleri ve parasını unutan yolcu, duraktan haber verilmesi üzerine çantayı teslim aldı.

Taksici aracında unutulan para dolu valizi sahibine ulaştırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sarıyer'de bir taksici, aracında unutulan ve içinde 150 bin dolar ile 300 bin lira bulunan çantayı sahibine ulaştırdı. Para çantasının sahibi, “Tüm taksici arkadaşlara çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

PARASINI DURAKTAN ALDI

Almanya’dan Türkiye'ye gelen bir kişi, Maslak’tan taksiye binerek Sarıyer Kaymakamlığına geldi. Taksiye binen şahıs, araçtan inerken bagaja koyduğu içerisinde 1 milyon 800 bin lira olan valizini bagajda unuttu. Durumu fark eden yolcu, hemen polis ekiplerini aradı. Ekipler, hızlı bir şekilde çevrede bulunan bütün taksi duraklarını aramaya başladı. Taksi şoförü Atakan Türk ise durağına geldiği sırada valizi fark etti. Türk hemen durağın başkanı Orhan Aydoğdu'na haber verdi. Durak başkanı Aydoğdu ise polis ekiplerine haber verdi. Durağa gelen polis ekipleri ve parasını unutan yolcu valizini teslim aldı.

TAKSİCİ HARAM YEMEZ

Taksi durağı yöneticisi Orhan Aydoğdu, "Şöyle bilsinler taksiciler haram yemez. Kimsenin malını da parasında gözü olmaz. Adamın yıllardır birikintisi vardı ve gafil avlanmış. Çantayı bagajda unutmuş. Gündüz şoförünün hiç haberi yok. Akşam bir müşteri biniyor, bagajda bir tane çanta varmış beni aradılar. Bende arabanın yanına gidip baktım. Zaten daha önce adam buraya geldi. Bizlere sordu arabalarında çanta unutuldu mu diye. Bizde olmadığını söyledik. Daha sonra o şoför çanta unutulduğunu söyledi çantayı aldım. Durağa getirdim, polisi aradım. Polisle beraber zaten paranın sahibi de geldi. Paraları tutanak ile teslim ettik. Yani şöyle bilsinler, taksici kesinlikle haram yemez" dedi.

HARAM MI YİYECEKTİK?

Türkiye Esnaf Başkanı Yahya Uğur ise, “Bugün burada durağın başkanı, Orhan başkanımızı tebrik etmeye geldik. Orhan başkanımız gerçekten yanındaki çalışan personellerle beraber, taksicilerle beraber gerçek bir taksici esnafının nasıl olması gerektiğini bence göstermiş. Aslında bu tür olayların haber olması bile üzücü. Yani bu zaten yaptığımız ve yapmak zorunda olduğumuz bir şey. Nedir yani? Haram mı yiyecektik?” şeklinde konuştu.

Etiketler